اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد

به گزارش مجله استخدام جدید، هیئت وزیران به ریاست رئیس جمهور اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را با استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاح کرد.

اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری مجله استخدام جدید از دولت، هیئت وزیران به ریاست رئیس جمهور اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را با استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه که در اساسنامه مذکور صورت پذیرفت، خواهر و برادر شهدا در اولویت بعدی برای استفاده از خدمات موضوع این اساسنامه قرار می گیرند.

تصویب لایحه موافقت نامه ارتباط بین المللی راه آهن بین ایران و افغانستان

هیئت وزیران هم چنین، به منظور ایجاد ارتباط مستقیم راه آهنی و با هدف انجام حمل و نقل بین المللی مسافر و کالا بین ایران و افغانستان، لایحه موافقت نامه بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و افغانستان درخصوص ارتباط بین المللی راه آهن را به تصویب رساند.

مطابق این لایحه، طرفین نسبت به پذیرش و ارائه خدمات مربوط به مسافر و کالا، از جمله گذر (عبور) هنگام انجام عملیات حمل و نقل راه آهنی بین دو کشور اقدام می کنند. پرداخت های مربوط به خدمات نیز طبق تعرفه هایی که در قلمرو طرف ها معتبر است، صورت خواهد گرفت.

ثبت رسمی اسناد، انجام حمل و نقل بار با راه آهن و واگن و نحوه استفاده از راه آهن و واگن و ترتیب حمل و نقل مسافر طبق توافق های دوجانبه بین دستگاه های ذی ربط طرف ها تنظیم خواهد شد.

هم چنین، طرفین در جهت تأمین وسایط نقلیه راه آهنی و خدمات مسافری به لحاظ مبادلات تجاری خارجی و بارگذری که به پایانه های راه آهنی می رسند، اقدام کرده و آن ها را برای مقاصد بعدی، طبق قواعد بین المللی حمل و نقل معتبر در قلمرو طرف ذیربط اعزام می کنند.

لازم به ذکر است، پیش از این به موجب تصویب نامه مورخ 11 شهریور ماه 1396 وزارت راه و شهرسازی مجاز به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت نامه بین دو کشور در مورد ارتباط بین المللی راه آهن و پیگیری مراحل قانونی آن تا تصویب نهایی شد.

اصلاح اساسنامه شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران

در ادامه این جلسه، هیئت وزیران با هدف ارتقای کارآمدی بخش آب کشور، اعمال سیاست های منسجم و یکپارچه برای راهنمایی و راهبری صنعت آب و ایجاد وحدت رویه برای اعمال سیاست های مذکور، اساسنامه شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران را اصلاح کرد.

بر این اساس، هیئت مدیره شرکت مورد اشاره، مرکب از سه یا پنج عضو خواهد بود که با تصویب مجمع عمومی عادی از بین افراد صاحب نظر برای مدت دو سال انتخاب می شود.

هم چنین، اعضای هیئت مدیره یک نفر را از بین خود به عنوان رئیس هئیت مدیره و یک نفر را به عنوان نائب رئیس هیئت مدیره انتخاب خواهند نمود. رئیس هیأت مدیره در حکم معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا خواهد بود.

افزون بر این، مدیرعامل بالاترین مقام اجرایی شرکت بوده و برای مدت دو سال از بین اعضای هیئت مدیره یا خارج از آن از سوی هیئت مدیره، انتخاب و با حکم وزیر نیرو منصوب می شود.

انتصاب همزمان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت با تصویب سه چهارم اعضا مجمع عمومی خواهد بود. مدیرعامل مسئول اداره امور شرکت بوده و می تواند بخشی از وظایف و اختیارات خود را به هر یک از کارکنان شرکت تفویض نماید.

همچنین مطابق این اصلاحیه، شرکت مجاز است تا 2.5 درصد از درآمدهای شرکت های آب منطقه ای و شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان و شرکت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران را به منظور تأمین بخشی از هزینه های خود، دریافت و با توجه به امکانات خود، خدمات لازم را در زمینه های مرتبط با فعالیت شرکت به سایر دستگاه ها و موسسات در قبال حق الزحمه ارائه نماید.

افزون بر این، تا 1.5 درصد از درآمدهای شرکت های آب منطقه ای، شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان و شرکت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران، پس از تصویب مجمع عمومی در اختیار شرکت مدیریت منابع آب ایران قرار می گیرد تا مطابق قوانین بودجه سنواتی شرکت های آب منطقه ای، بابت جبران یاری زیان شرکت های مذکور به آنها پرداخت شود. منابع حاصل از این موضوع به عنوان درآمدهای شرکت های آب منطقه ای دریافت کننده، منظور خواهد شد.

انتهای پیغام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 946

به "اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید