ایتالیا اتحادیه اروپا را به خروج تهدید کرد

به گزارش مجله استخدام جدید، ایسنا نوشت: نخست وزیر ایتالیا از طرح گردشگری پیشنهادی اخیرا اتحادیه اروپا که اجازه به ایجاد به اصطلاح کوریدورهای سبز ویژه میان کشورهای این بلوک می دهد انتقاد و تهدید کرد که این طرح ممکن است منجر به خروج کشورش از اتحادیه اروپا گردد.

ایتالیا اتحادیه اروپا را به خروج تهدید کرد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش سی ان ان، کوریدورهای توریستی موجود در این طرح پیشنهادی به بعضی کشورهای با نرخ ابتلای پایین یا شدیدا رو به نزول بیماری کرونا اجازه به پذیرش توریست در چند مقصد معدود گزینش شده را تا زمان بازگشایی کامل مرزها می دهد.جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، در یک کنفرانس خبری اظهار کرد: ما توافقات دوجانبه در داخل اتحادیه اروپا که منجر به ایجاد مسیرهای توریستی ممتاز شوند را نمی پذیریم.

او خاطر نشان کرد: نمی توانید با توافقات دوجانبه برای توریستی شرط و شروط بگذارید. در غیر این صورت ما از اتحادیه اروپا خارج خواهیم شد. ما هرگز اجازه به این اقدام نخواهیم داد. او به این مساله اشاره نمود که توریستی 13 درصد از فراوری ناخالص داخلی ایتالیا را به خود اختصاص می دهد. این اظهارات کونته در حالی مطرح شدند که اتحادیه اروپا مشغول بحث درباره اجازه دادن به ایجاد به اصطلاح کوریدورهای سبز یا حبابهای مسافرتی بین کشورها بر طبق شرایط مربوط به شیوع ویروس در آنها است.

کونته ادامه داد، به اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفته است که این کوریدورها به معنی از بین رفتن بازار واحد اتحادیه اروپا است. بر اساس برآورد یک نهاد ایتالیایی، کروناویروس ضرر و زیانی معادل 120 میلیارد یورو به بخش توریستی ایتالیا تا سرانجام امسال میلادی وارد می نماید.دولت ایتالیا مبلغ پنج میلیارد یورو از مجموع بسته 55 میلیارد یورویی حمایت اقتصادی خود در دوران کرونا را به حمایت از بخش توریستی و فرهنگ اختصاص داده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1029

به "ایتالیا اتحادیه اروپا را به خروج تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا اتحادیه اروپا را به خروج تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید