بازار سهام آمریکا از وحشت کورونا فروریخت، بزرگترین افت یک روزه شاخص داو جونز در تاریخ

به گزارش مجله استخدام جدید، بازار سهام آمریکا روز پنجشنبه 8 اسفند با افزایش نگرانی ها درباره انتشار ویروس کورونا به آمریکا به شدت سقوط کرد و هر سه شاخص عمده سهام آمریکا وارد محدوده اصلاح قیمت شدند.

بازار سهام آمریکا از وحشت کورونا فروریخت، بزرگترین افت یک روزه شاخص داو جونز در تاریخ

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان شاخص داو جونز که قیمت 30 شرکت بزرگ آمریکا را اندازه می گیرد، با افتی 1911 واحدی در بدترین افت یک روزه در تاریخ بازار سهام 4.4 درصد قیمتش را از دست داد. شاخص داو جونز بیش از 11 درصد پایین تر از حداکثر اخیرش افت کرد و به محدوده اصلاح قیمت وارد شد.

شاخص S&P 500 که بر اساس سهام شرکت های گسترده تری است، نیز بدترین افت خود را از 18 اوت 2011 تجربه کرد و با سقوطی 3000 واحدی 4.4 درصد قیمت خود را از دست داد. این شاخص هم با کاهش 10.8 درصدی نسبت به اوجش وارد محدوده اصلاح قیمت شد.

سهام ترکیبی نزدک هم 4.6 درصد افت کرد و بیش از 10 درصد نسبت به آخرین اوجش پایین آمد.

هر سه شاخص سهام آمریکا بدترین هفته شان را از پاییز 2008 یعنی میانه بحران بزرگ اقتصادی جهانی تا به حال گذرانده اند.

وحشت از شیوع ویروس کورونا بازارهای اروپایی را هم به پایین کشاند.شاخص سهام FTSE 100 در بریتانیا نیز روز پنجشنبه برای نخستین بار از دسامبر 2018 وارد محدوده اصلاح قیمت شد.

  • سقوط بازارهای سهام در وحشت کورونا| کوروناویروس می تواند آسیبی در حد بحران اقتصادی 2008 ایجاد کند

میزان سقوط بازار سهام هنوز به حد تعریف بازار خرسی (bear market) نرسیده است که به معنای کاهش 20 درصد یا بیشتر نسبت به آخرین اوج قیمت است.

مقامات ایالت کالیفرنیا روز پنجشنبه نخستین مورد عفونت با ویروس کورونا با سرایت محلی در آمریکا را در زنی بدون سابقه سفر به کشورهای دارای شیوع کورونا یا تماس با بیمار دچار بیماری کووید-19 گزارش کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 861

به "بازار سهام آمریکا از وحشت کورونا فروریخت، بزرگترین افت یک روزه شاخص داو جونز در تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سهام آمریکا از وحشت کورونا فروریخت، بزرگترین افت یک روزه شاخص داو جونز در تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید