بلینکن: با جهان آن طور که هست تعامل می کنیم نه آنطور که بود

به گزارش مجله استخدام جدید، نامزد جو بایدن برای وزارت خارجه آمریکا گفت، دولت آینده در نظر دارد رویکرد این کشور در قبال کره شمالی را کلا مورد بررسی قرار داده تا راه های افزایش فشار برای آوردن آن به پای میز مذاکره بر سر تسلیحات هسته ای را پیدا کند.

بلینکن: با جهان آن طور که هست تعامل می کنیم نه آنطور که بود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن، نامزد پیشنهادی جو بایدن برای وزارت خارجه آمریکا در کمیته روابط خارجی سنا گفت: این مسئله ای است که دولتی را پس از دولت دیگر آزرده است و این مسئله ای است که بهتر نشده، بلکه در حقیقت بدتر هم شده است.

همزمان با تلاش برای حل مساله هسته ای کره شمالی، بلینکن اضافه کرد: ما قصد داریم اطمینان حاصل کنیم که در هر آنچه انجام می دهیم، نگاهی به طرف انسانی این معادله داشته باشیم، نه فقط طرف امنیتی این معادله.

نامزد پست وزارت خارجه آمریکا همچنین در جلسه استماع سنا درباره رئیس جمهوری روسیه گفت: چقدر ولادیمیر پوتین از یک مرد به نام الکسی ناوالنی ترسیده است.

ناوالنی که از چهره های اپوزیسیون سرشناس روسیه است، یکشنبه به روسیه بازگشت و فورا بازداشت شد. او که گفته می شود با عامل اعصاب نوویچوک مسموم شده بود، ظرف پنج ماه گذشته در آلمان درمان می شد. بازداشت او یک چالش سیاست خارجی زودهنگام برای دولت بایدن است.

بلینکن در کمیته سنا گفت، ناوالنی به عنوان صدای میلیون ها روس خدمت می کرد و صدای آنها باید در روسیه شنیده شود. نامزد وزارت خارجه آمریکا گفت: تلاش ها برای ساکت کردن صدای ناوالنی امری است که ما قویا محکوم می کنیم. بازداشت ناوالنی و دیگر موارد تنش زا در رابطه با روسیه در صدر دستورکار دولت آینده قرار خواهد داشت.

آنتونی بلینکن همچنین سناتور میت رامنی را که عضو این کمیته است، بابت پیش آگاهی در مقابل روسیه ستود. رامنی بابت اشاره به روسیه به عنوان دشمن ژئوپولتیک شماره یک آمریکا در جریان مناظره ریاست جمهوری سال 2021 با حضور باراک اوباما مورد تمسخر قرار گرفته بود.

نامزد رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین متعهد شد برای احیای دیپلماسی آسیب دیده آمریکا و تشکیل جبهه ای متحد برای مقابله با چالش های روسیه، چین و ایران کار کند. او به همکاری با متحدان آمریکا همراه با تواضع متعهد شد.

او تاکید کرد: ما با جهان آن طور که هست تعامل می کنیم، نه آنطور که بود. جهانیی از ناسیونالیسم در حال ظهور، عقب نشینی از دموکراسی، رشد روزافزون رقابت با چین، روسیه و دیگر کشورهای اقتدارگرا، تهدیدهای گسترده علیه یک سیستم بین المللی پایدار و باز و یک انقلاب تکنولوژیکی که در حال تغییر شکل دادن به همه جنبه های زندگی ماست، به ویژه در فضای مجازی.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1489

به "بلینکن: با جهان آن طور که هست تعامل می کنیم نه آنطور که بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: با جهان آن طور که هست تعامل می کنیم نه آنطور که بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید