تاج: از مسابقات کنار نمی کشیم، به فیفا و CAS شکایت می کنیم

به گزارش مجله استخدام جدید، رییس فدراسیون فوتبال گفت: حتی اگر اعتراضات ما به کنفدراسیون فوتبال آسیا به نتیجه نرسد، تیم های باشگاهی ایرانی از مسابقات قهرمانی آسیا کنار نمی کشند.

تاج: از مسابقات کنار نمی کشیم، به فیفا و CAS شکایت می کنیم

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش مجله استخدام جدید، مهدی تاج در گفت وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره اظهارات ویندسور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره ابقای تبصره بازی در زمین بی طرف بین تیم های ایرانی و عربستانی، افزود: الان فقط بحث دو میزبانی از دو تیم عربستانی نیست. بحث عدالت است. ما می خواهیم عین مصوبه کمیته مسابقات و کمیته اجرایی پیاده شود.

متن کامل پرسخ و پاسخ با رییس فدراسیون فوتبال ایران به این شرح است:

بعد از جلسه کمیته اجرایی، آقای کفاشیان گفتند رای به سود ما بوده اما حالا حرف دبیرکل چیز دیگری است؟

- آقای کفاشیان کاملا درست می گوید. در مصوبه کمیته اجرایی و کمیته مسابقات هیچ استثنایی وجود نداشت. اگر قرار بود روال پیشین باشد و درباره ما تصمیم گیری نشود برای چه مانند کشورهای قطر،امارات و عربستان به ما وقت صحبت دادند و زمان رای گیری، نمایندگان ما را هم مانند این 3 کشور از سالن خارج کردند؟ حقیقت جلسه کمیته مسابقات در ژاپن و جلسه هیات رییسه در تایلند مثل روز روشن است. در جلسه کمیته اجرایی حتی آقای اینفانتینو به صراحت اظهار داشت راه سیاست از فوتبال جداست.

نقشه راه شما چیست؟

- اظهار نظر آقای دبیرکل برای ما سند نیست. سند ما، اتفاقات قانونی کمیته مسابقات و کمیته اجرایی است. اگر ابلاغیه همین چیزی باشد که آقای دبیرکل گفت، ابتدا استنباط تمام اعضای کمیته مسابقات و کمیته اجرایی را می خواهیم و سپس با مدیران AFC مذاکره می کنیم چون حق کاملا با ماست.

و اگر به نتیجه نرسیدید، از مسابقات کنار می کشید؟

- خیر. ما از ابتدا روی ریل قانون حرکت کردیم و از این به بعد هم ماجرا را از کانال قانونی دنبال می کنیم. برای آن که حق مان را بگیریم هم فیفا را داریم و هم CAS را .

پس تا ابلاغ تصمیمی نمی گیرید؟

- خیر. جلسه فردا با نمایندگان ایران هم برای هماهنگی است نه اتخاذ تصمیم. از رسانه ها هم می خواهم در کنار ما باشند چون این موضوع، یک پروژه بزرگ ملی است و ما باید کنار هم باشیم نه رودرروی هم. رسانه ها به ما اعتماد داشته باشند. آن چه ما درباره رای گیری کمیته مسابقات گفتیم عین واقعیت و همه چیزی بود که اتفاق افتاده بود. این بافته ذهن کسی نبود که الان از بیان آن واهمه داشته باشیم. بعد از رای گیری ژاپن همه اعضای کمیته مسابقات به ما تبریک گفتند و این مصوبه را به نفع فوتبال کل قاره دانستند. حالا اگر تصمیم این است که تحت فشار عربستان این حق ما نادیده گرفته شود، راه هایی هست که از طریق آن به حق مان برسیم. الان فقط بحث دو میزبانی از دو تیم عربستانی نیست. بحث عدالت است. ما می خواهیم عین مصوبه کمیته مسابقات و کمیته اجرایی پیاده شود. من باز هم از رسانه ها می خواهم که کنار ما باشند تا این پروژه ملی را پیش ببریم. از ابتدای این راه همه نهادها از وزارت امور خارجه تا نهادهای دیگر کنار ما بودند و حالا هم همه باید کنار هم باشیم. من حرفم را تکرار می کنم اگر رای به ضرر ما بود ما در همان ژاپن می گفتیم روال گذشته است اما وقتی رویه تغییر کرد و رای به سود ما بود ما باید کنار هم باشیم و حق مان را بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 619

به "تاج: از مسابقات کنار نمی کشیم، به فیفا و CAS شکایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج: از مسابقات کنار نمی کشیم، به فیفا و CAS شکایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید