تعطیلی 25 هتل و ثبت 400 شکایت در تهران

به گزارش مجله استخدام جدید، سرپرست معاونت گردشگری استان تهران از تعطیلی داوطلبانه 25 هتل و ثبت 400 مورد شکایت از تاسیسات گردشگری به علت استرداد نکردن وجوه کنسلی سفرها، خبر داد.

تعطیلی 25 هتل و ثبت 400 شکایت در تهران

محمد کرمی در گفت وگو با مجله استخدام جدید با اشاره به اظهارات رییس ستاد مبارزه با کرونای استان تهران که اعلام کرده بیشترین مسافران جابجا شده در نوروز از استان تهران بودند و ستاد ملی کرونا برای جلوگیری از خروج مسافران از تهران همزمان با آغاز پیک دوم سفرهای نوروزی تصمیم گرفته است، اظهار کرد: تعطیلات نوروز امسال متفاوت از سال های دیگر بود. ما هیچ توصیه ای برای سفر نداشتیم، ماموریت ستاد خدمات سفر نیز در راستای اجرای دستورات ستاد ملی مدیریت کرونا، تعریف شده است. اکنون هم تابع سیاست های این ستاد هستیم و در همان راستا اقدام می کنیم. بر همین اساس ستاد خدمات سفر استان که نوروز امسال مجری مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا است، بیشتر روی نظارت و رسیدگی به شکایت ها متمرکز شده است.

به گفته او، تا کنون بیش از 400 مورد شکایت ثبت شده که بیشتر آنها به آژانس های گردشگری مربوط بوده که وجوه کنسلی سفر را به مسافران، مسترد نکرده اند.

کرمی افزود: بیشتر این آژانس ها منتظر بازگشت پول از طرف ایرلاین ها و هتل ها هستند که با توجه به خدمات ارائه نشده و پول های دریافت شده از مردم، پیگیریم این وجوه استرداد شود.

سرپرست معاونت گردشگری استان تهران، با اشاره به تمرکز بازدیدهای نظارتی ستاد خدمات سفر بر تاسیسات گردشگری و واحدهای اقامتی برای رعایت پروتکل های بهداشتی، یادآور شد: طبق نظر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ستاد ملی مدیریت کرونا و شورای تامین استان، هتل ها تعطیل نشده اند اما پذیرش مسافر در آنها و مهمانپذیرها تقریبا به صفر رسیده است. درحال حاضر 10 درصد ظرفیت هتل های تهران که بیشتر متعلق به بنیاد مستضعفان است، فعال اند که بیشتر درحال خدمات رسانی به ستاد مدیریت کرونا هستند. بیشتر این هتل ها پروتکل را رعایت می کنند و شکایتی از این بابت نشده است.

او با اشاره به تعطیلی 25 هتل در تهران، گفت: این هتل ها که بیشتر دو و سه ستاره بودند، پیش از تعطیلات نوروزی داوطلبانه تعطیل شده اند.

کرمی گفت: تا کنون در شهر تهران هیچ مرکز خدمات گردشگری پلمب نشده است اما در شهرستان های استان چند مورد مربوط به اقامتگاه های غیرمجاز بوده که پلمب شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 937

به "تعطیلی 25 هتل و ثبت 400 شکایت در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی 25 هتل و ثبت 400 شکایت در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید