توافق ایران با کره جنوبی درباره آزادسازی منابع ارزی ایران خبرنگاران

به گزارش مجله استخدام جدید، رئیس کل بانک مرکزی و سفیر کره جنوبی در ایران، در جلسه ای که به درخواست سفارت کره جنوبی برگزار گردید، در مورد نحوه جابجایی و مصرف بخشی از منابع بانکی ایران در کره جنوبی توافق کردند.

توافق ایران با کره جنوبی درباره آزادسازی منابع ارزی ایران خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، در این جلسه، توافقات لازم در مورد انتقال منابع به مقاصد مورد نظر انجام و تصمیمات بانک مرکزی در مورد حجم منابع مورد انتقال و بانک های مقصد به طرف کره ای اعلام شد.

سفیر کره جنوبی در ایران گفت: کشورش آماده انجام کلیه اقدامات لازم برای استفاده از تمامی منابع بانکی ایران در کره جنوبی است و در این خصوص هیچ سقف و محدودیتی وجود ندارد.

طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی نیز ضمن استقبال از تغییر رویکرد کره جنوبی گفت: اگرچه جمهوری اسلامی ایران از تغییر رویکرد کشورها و افزایش همکاری ها استقبال می نماید، اما پیگیری های حقوقی این بانک به منظور مطالبه خسارات ناشی از عدم همکاری بانک های کره ای در سال های اخیر به قوت خود باقی خواهد بود و طرف کره ای باید کوشش زیادی انجام دهد تا این سابقه منفی از بین برود.

مذاکرات ایران با کره جنوبی برای آزادسازی پول های بلوکه شده بانک مرکزی، در ماه های اخیر به دفعات صورت گرفته و در سفر هیات کره ای به ایران نیز این موضوع دستور کار اصلی جلسات بانک مرکزی بوده است.

آنطور که قبلاً همتی اعلام نموده بود میزان پول های بانک مرکزی در کره جنوبی 7 میلیارد دلار است و باید دید که آیا پایان کره جنوبی نسبت به آزادسازی منابع ارزی ایران اقدام خواهد نمود یا خیر!

پیش از این و در جلسه با بانک مرکزی، مقامات کره ای به همتی پیشنهاد داده بودند که به جای آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده در این کشور، آمبولانس و کیت تشخیص کرونا در اختیار ایران قرار دهند ولی این پیشنهاد بی شرمانه با مخالفت جدی ایران همراه شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1558

به "توافق ایران با کره جنوبی درباره آزادسازی منابع ارزی ایران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ایران با کره جنوبی درباره آزادسازی منابع ارزی ایران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید