توجه ویژه به شرکت های فناور و نوآور در ساختار تازه وزارت صمت

به گزارش مجله استخدام جدید، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با رویکرد جدیدی که در وزارت صنعت، معدن تجارت ایجاد شده است توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان، فناور و نوآور خواهیم داشت.

توجه ویژه به شرکت های فناور و نوآور در ساختار تازه وزارت صمت

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سیدرضا فاطمی امین در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد های فناورانه ناحیه نوآوری شریف در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب، اضافه کرد: در فضا های دانشگاهی کار ها دوره عمری دارند، اما بیشتر دستاورد های دانش بنیان این حوزه قابلیت تجاری شدن دارند.

وی همچنین شرح داد: مسائل شرکت های فناور و دانش بنیان که در این نمایشگاه مورد بازدید قرار گرفته است و در حوزه کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشند را پیگیری خواهیم کرد.

وزیر صمت ادامه داد: بیشتر مسائل شرکت های فناور و دانش بنیان در حوزه بازار می باشد که این مسائل را نیز با رویکرد های نوی که داریم مورد توجه قرار خواهیم داد.

توسعه بازار و تسهیل فروش، لوکوموتیو پیشرفت شرکت های دانش بنیان

فاطمی امین با بیان اینکه توسعه بازار و تسهیل فروش بزرگترین کاری است که می توانیم برای شرکت های دانش بنیان و فناور انجام داد، گفت: این شرکت ها به لحاظ فنی و نوآوری کار را به خوبی جلو برده اند و گام بعدی یافتن بازار است تا لوکوموتیوی برای توسعه این شرکت ها باشد.

توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان، فناور و نوآور در ساختار نو وزارت صمت

وی همچنین بیان نمود: با رویکرد و ساختار نوی که در وزارت صنعت، معدن تجارت ایجاد شده است توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان، فناور و نوآور خواهیم داشت.

رویکرد دانش بنیان در انتخاب صادرکنندگان نمونه و ممتاز امسال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به عنوان نمونه در انتخاب صادرکنندگان نمونه و ممتاز امسال، شاخص های دانش بنیان بودن را لحاظ کرده و امسال برای اولین بار چندین شرکت دانش بنیان به عنوان صادر کننده نمونه و ممتاز انتخاب شدند.

اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی با فعالیت های دانش بنیان

فاطمی امین همچنین تاکید کرد: اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی با فعالیت های دانش بنیان می تواند تسهیل و ارتقا یابد.

وی با اشاره به تغییر ساختار در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در تمامی دفاتر تخصصی یک گروه فناوری و نوآوری ایجاد شده است و در این راستا مدیرکل آن دفتر در حوزه فناوری و نوآوری مسئولیت دارد که باید ارتباط بین صنعت، معدن تجارت با آن شرکت دانش بنیان را برقرار کند.

شایان ذکراست وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه از نمایشگاه دستاورد های فناورانه ناحیه نوآوری شریف بازدید به عمل آورد.

منبع: شاتا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1984

به "توجه ویژه به شرکت های فناور و نوآور در ساختار تازه وزارت صمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه ویژه به شرکت های فناور و نوآور در ساختار تازه وزارت صمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید