توزیع 2 میلیون و 900 هزار لاستیک با ارز دولتی

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران/لرستان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده ای گفت: 2 میلیون و 900 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی در کشور توزیع شد.

توزیع 2 میلیون و 900 هزار لاستیک با ارز دولتی

داریوش باقر جوان امروز یکم آبان ماه از توزیع دو میلیون و 900 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی میان رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کشور اطلاع داد و اضافه نمود: از 15 تیرماه سال 97 که سامانه توزیع لاستیک با ارز 4200 تومانی راه اندازی شد تا به امروز سه میلیون و 146 هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع دو میلیون و 900 هزار حلقه آن در قالب حواله توزیع شده که سهم لرستان در مجموع 111هزار و در 18 ماهه 88 هزار حلقه بوده است.

وی اضافه نمود: با توجه به شرایط خاص کشور و تغییر ارز 4200 تومانی به نیمایی، این سامانه در انتها فعالیت خود قرار گرفته است و سامانه ای با عنوان توسعه تجارت کالا در وزارت صمت راه اندازی شده تا براساس ارز نیمایی، لاستیک توزیع گردد و تاکید وزیر راه و شهرسازی پیوستن این سامانه به حوزه اختیارات سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای و مدیریت مناسب آن است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان تاکید نمود: لاستیک های وارداتی باید حتما از برندهای متناسب با شرایط آب و هوایی و جاده ای کشور باشند که در حال حاضر، 78 درصد لاستیک مصرفی خارجی و 22 درصد فراوری داخل است، از این رو باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که بخش بیشتری از لاستیک مورد احتیاج کشور از فراوری داخلی تامین شده و واحدهای فراوریی به سمت فراوری لاستیک ترغیب شوند.

باقر جوان با اشاره به مسائل تامین سوخت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر، اعلام کرد: در حال حاضر سهمیه تخصیصی بر اساس پیمایش است که به صورت متناوب و ماهانه شارژ می گردد اما این میزان سوخت، تکافوی مصرف نیست و موضوع افزایش تخصیص سهمیه سوخت، بسیار جدی و احتیاجمند ورود سازمان و طرح آن در کارگروه تخصیص سوخت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نظارت نفت است.

وی با اشاره به کاهش 47 درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای از شروع بحران بیماری کرونا تا به امروز اطلاع داد و اضافه نمود: شیوع بیماری کرونا تا به امروز 22 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش حمل و مسافر وارد نموده است و ضروری است فعالان این بخش مورد حمایت قرار گیرند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان توضیح داد: تا به امروز بیش از 90 درصد از جامعه آماری مشمول تسهیلات کرونا در این بخش پیروز به دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی در بخش رانندگان و 12 میلیون تومانی به ازای هر نفر بیمه شده در بخش شرکت های حمل و نقل شده اند ولی این کافی نیست و باید حمایت های جدی تری انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1310

به "توزیع 2 میلیون و 900 هزار لاستیک با ارز دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 2 میلیون و 900 هزار لاستیک با ارز دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید