توسعه منطقه ماموریت نیروی دریایی ارتش به شمال اقیانوس هند

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران : فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: توسعه منطقه مأموریت نیروی دریایی از محدوده ای کوچک به شمال اقیانوس هند با وسعت دو میلیون وصد هزار کیلومتر مربع، برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات نیروی دریایی است.

توسعه منطقه ماموریت نیروی دریایی ارتش به شمال اقیانوس هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در آیین تجلیل از خانواده شهدا، پیشکسوتان و جانبازان نیروی دریایی ارتش با تشریح کارنامه نیروی دریایی در دفاع مقدس گفت: یکی از نتایج مهم عملیات های نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس این بود که راهبرد سریع دشمن را در اوایل جنگ با شکست روبرو نموده است.

وی گفت: دشمنی که می خواست هفت روزه ایران را بگیرد 34 روز در پشت درهای خرمشهر ماند و در64 روز اول جنگ پرونده نیروی دریایی اش مختومه شد و این ها از نتایج دیگر عملکرد نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس است.

دریادار سیاری در ادامه افرود: وارد آوردن ضربه مهلک به توان مالی دشمن و به نمایش گذاشتن اقتدار نظام مقدس جمهوری ایران در عرصه آب های آزاد از دیگر اقدامات نیروی دریایی ارتش در طول هشت سال دفاع مقدس بوده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: نیروی دریایی بزرگ ترین یاری را به اقتصاد کشور نموده است و اگر نبود اسکورت کاروان های تجاری، قطعاً اقتصاد ما با مشکل روبرو می شد و همه این ها به برکت خون شهدا و جانفشانی های شما پیشکسوتان و جانبازان عزیز حاصل شده است.

وی با بیان اینکه صندلی کنونی ما از برکات انقلاب اسلامی، خون شهدا، همت پیشکسوتان و جانبازان و رهنمودهای فرماندهی معظم کل قواست توضیح داد: یک روزی تمامی آموزش های ما در خارج از کشور انجام می شد اما امروز شاهدیم که همه آموزش ها با استاندارد بالا در داخل کشور ارائه می گردد.

دریادار سیاری با تأکید بر اینکه نیروی دریایی امروز در زمینه تعمیر زیرسطحی کلاس طارق، ساخت ناوشکن و ناوچه های موشک انداز به خودکفایی رسیده است اذعان داشت: توسعه منطقه مأموریت نیروی دریایی از محدوده ای کوچک به شمال اقیانوس هند با وسعت دو میلیون و صد هزار کیلومتر مربع برگ زرین دیگری است بر تاریخ افتخارات نیروی دریایی و قطعاً توان نیروی دریایی در توسعه دریاپایه کشور و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 502

به "توسعه منطقه ماموریت نیروی دریایی ارتش به شمال اقیانوس هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه منطقه ماموریت نیروی دریایی ارتش به شمال اقیانوس هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید