خبرنگاران ابداع روش های جدید برای ترمیم جای زخم با الهام از ماهی

به گزارش مجله استخدام جدید، تهران-خبرنگاران- محققان با الهام از توانایی گورخر ماهی در رشد دوباره بافت و ترمیم سریع جای زخم می خواهند روش های جدید برای پیشگیری از تشکیل جای زخم روی پوست انسان ابداع کنند.

خبرنگاران ابداع روش های جدید برای ترمیم جای زخم با الهام از ماهی

به گزارش روز یکشنبه روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه بریستول در انگلیس در حال آغاز کردن یک پروژه پنج ساله هستند تا اسکار (جای زخم) روی پوست انسان ها را ترمیم کنند.

بدین ترتیب گورخرماهی در مرکز یک ماموریت 1/5 میلیون پوندی قرار خواهد گرفت تا به کشف ژن هایی که به ایجاد جای زخم (اسکار) در انسان منجر می شوند، کمک کند زیرا این ماهی از توانایی رشد دوباره بافت و ترمیم سریع زخم ها برخوردار است.

این محققان می خواهند با تصویربرداری زنده و تحلیل ژنتیکی این نوع ماهی که توانایی قابل توجهی در بازسازی بافت و ترمیم سریع زخم دارد، به بهبود اسکار در انسان کمک کنند.

آنها در این تحقیق تفاوت های ژنتیکی را نیز شناسایی خواهند کرد و با تحلیل داده های ژنتیکی گروه های متفاوتی از مردم، به ترمیم اسکار کمک کنند.

آنها در این مطالعه همچنین علت ایجاد اسکار پس از واکسیناسیون و جراحی شکاف کام در بچه ها و همچنین عمل سزارین را در بزرگسالان بررسی خواهند کرد.

پاول مارتیناز محققان این تحقیق می گوید، این پروژه موقعیت منحصر به فردی را برای بررسی های جهانی در مورد ژنتیک اسکار پدید می آورد.

به گفته این محققان، تخمین زده شده است که بیش از 20 میلیون نفر در انگلیس دارای نوعی اسکار (جای زخم) هستند و یافته های این مطالعه می تواند برای آنها تحول آفرین باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1390

به "خبرنگاران ابداع روش های جدید برای ترمیم جای زخم با الهام از ماهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابداع روش های جدید برای ترمیم جای زخم با الهام از ماهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید