خبرنگاران واکنش نایب رییس مجلس به گرداندن دستگیرشدگان چهارشنبه سوری

به گزارش مجله استخدام جدید، مشهد- خبرنگاران- نایب رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به گرداندن دستگیرشدگان وقایع چهارشنبه سوری سال گذشته در شهر مشهد نوشت: تعرض به متهم حتی اگر مجرم و اوباش باشد، جایز نیست.

خبرنگاران واکنش نایب رییس مجلس به گرداندن دستگیرشدگان چهارشنبه سوری

سید امیرحسین قاضی زاده در واکنش به گرداندن دستگیرشدگان چهارشنبه آخر سال در سطح شهر مشهد در توئیتی نوشت: اثبات شده که متهم گردانی اثر معنادار در بازدارندگی و ایجاد امنیت ندارد.

وی اضافه نمود: از طرفی تعرض به متهم حتی اگر مجرم و اوباش باشد، جایز نیست.

به رغم دستور چند ماه گذشته رییس قوه قضائیه تکرار این اتفاق در مشهد محل سوال و ابهام جدی است.

دوم اردیبهشت ماه جاری بیش از 30 تن از افراد هنجارشکن در آخرین شب چهارشنبه سال 1399 به همراه بعضی از مسوولان انتظامی و شهری استان برای مشاهده آثار و تبعات رفتارهای خود در بعضی مناطق شهری مشهد حضور یافتند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در مورد این برنامه در جمع خبرنگاران گفت: 34 نفر از افرادی که در شب چهارشنبه سوری به علت ارتکاب اقدامات خلاف و مجرمانه بازداشت شده بودند، امروز به محل هایی که این رفتار مجرمانه را انجام داده بودند اعزام شدند تا ضمن مشاهده آثار و تبعات رفتار خود، سخنان همشهریانی را که در این حوادث دچار خسارت شده بودند، بشنوند.

سیدهادی شریعت یار اضافه نمود: این افراد در طول سال نیز موظف به حضور در کارگاهها و دوره های آموزشی توجیهی هستند و از این ظرفیت در اقدامات پیشگیرانه استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: این برنامه از سال 1396 شروع شده تا به جای تشکیل پرونده قضایی و پس از توجیه شدن افراد نسبت به تبعات خسارت بار اعمال خود دیگر به سراغ اینگونه رفتارها نروند و بتوانند از رفتارهای مجرمانه دیگران نیز جلوگیری نمایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: هدف حضور این افراد در مناطقی که اعمال مجرمانه در آن انجام داده اند، فعالیت فرهنگی با هدف پیشگیری از وقوع جرم است.

وی اضافه نمود: این برنامه باعث کاهش تعداد اعمال مجرمانه از سوی افراد نسبت به سالهای گذشته شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1657

به "خبرنگاران واکنش نایب رییس مجلس به گرداندن دستگیرشدگان چهارشنبه سوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش نایب رییس مجلس به گرداندن دستگیرشدگان چهارشنبه سوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید