خبرنگاران وزیر کار: یک میلیون کارگاه، تسهیلات کرونا می گیرند

به گزارش مجله استخدام جدید، تهران - خبرنگاران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون کارگاه ثبت شده با سه میلیون و 200 هزار کارگر مشمول که از شیوع کرونا آسیب دیدند تسهیلات دریافت می نمایند.

خبرنگاران وزیر کار: یک میلیون کارگاه، تسهیلات کرونا می گیرند

به گزارش روز شنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد اقتصادی دولت، با همکاری بانک مرکزی و از محل منابع شبکه بانکی، 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه هایی تخصیص خواهد یافت که در 13 رسته ای که مستقیم یا غیر مستقیم از شیوع کرونا آسیب دیده اند فعال هستند.

وی اعلام کرد: بر اساس اطلاعات سازمان تامین اجتماعی، یک میلیون کارگاه ثبت شده، با 3 میلیون و 200 هزار کارگر و نیروی انسانی مشمول این مصوبه می شوند و این واحدها به شرط قبول تعهد حفظ نیروی کار خود که بر اساس فهرست بیمه ارسالی به تامین اجتماعی در ماه های دی و بهمن سال 1398 محاسبه می گردد، مشمول دریافت پیامک مراجعه به سامانه کارا و ثبت نام دریافت وام خواهند شد.

16 میلیون تومان تسهیلات به ازای هر نیروی انسانی

وزیر کار در حاشیه نشست با رییس بنیاد مستضعفان گفت: به ازای هر نفر از نیروی انسانی کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده اند مبلغ 16 میلیون تومان و به ازای هر کارگر کارگاه هایی که غیر مستقیم لطمه خورده اند، مبلغ 12 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 12 درصد تعلق می گیرد؛ این واحدها باید بعد از دریافت پیامک به سامانه کارا مراجعه و ثبت نام نمایند.

وی ادامه داد: پس از ثبت نام، واحدهای صنعتی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، واحدهای گردشگری از طرف وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و واحدهای فرهنگی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تایید نهایی قرار می گیرند و پس از تایید نهایی، به بانک های عامل مراجعه و تسهیلات خود را از هفته دوم خرداد به بعد دریافت می نمایند.

ساخت 87 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی

شریعتمداری اظهارداشت: از ابتدای تشکیل سازمان بهزیستی تا امروز 123 هزار واحد مسکونی در انواع گوناگون در اختیار مددجویان و مرتبطین با سازمان بهزیستی قرار گرفته است که ساخت 87 هزار از این واحدها در این دولت صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: مقدمات مذاکره برای ساخت چهار هزار واحد مسکونی که قبلا یادداشت تفاهم آن با بنیاد مستضعفان امضا شده بود، انجام شد.

150 میلیارد تومان یاری بلاعوض برای ساخت واحد مسکونی شهری

وزیر کار گفت: تحویل واحدهای مسکونی بخشی از تعهد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ساخت 14 هزار واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر است.

وی اضافه کرد: تحویل حدود 2 هزار و 400 واحد مسکونی در سطوح روستایی با متوسط 65 متر مربع مساحت با قبول تعهد از سوی بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب یاری بلاعوض، تسهیلات و همچنین آورده سازمان بهزیستی مورد تعهد طرفین است و امیدواریم این واحدها تا انتها سال تکمیل و تحویل خانواده ها گردد.

وزیر کار ادامه داد: در سطوح شهری هم سه هزار و 500 واحد مسکونی با متوسط 75 متر مربع مساحت که هم اکنون نیمه کاره و در مراحل مختلف ساخت و ساز است با یاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شامل 150 میلیارد تومان یاری بلاعوض نقدی و 70 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تکمیل و تحویل به خانواده ها تامین اقتصادی شده و عملیات تکمیل آن ها اجرا می گردد.

وی گفت: با ساخت 14 هزار واحد ثبت نام شده خانواده های دو معلول خانه دار می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1052

به "خبرنگاران وزیر کار: یک میلیون کارگاه، تسهیلات کرونا می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر کار: یک میلیون کارگاه، تسهیلات کرونا می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید