خبرنگاران پیروزی انقلاب اسلامی حماسه عظیم قرن و معجزه الهی بود

به گزارش مجله استخدام جدید، اراک - خبرنگاران - یک مدرس علوم سیاسی گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگ ترین و عمیق ترین انقلاب ارزشی و فکری قرن بود و می توان آن را حماسه و معجزه بزرگ الهی نام داد.

خبرنگاران پیروزی انقلاب اسلامی حماسه عظیم قرن و معجزه الهی بود

ابوالفضل فخرالاسلام روز آدینه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: نهضت امام خمینی(ره) منجر به تولد دوباره ملت عظیم ایران شد و بصیرت دینی و عزتمندی اسلامی را بسط داد.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی با هدف تغییر نگرش در اندیشه و آرمان های اجتماعی مردم ایران، احیای دوباره ارزش ها و باورهای دینی با رهبری حضرت امام خمینی(ره)، پدیدار شد.

مدرس علوم سیاسی استان گفت: حرکت روشنگرانه و آگاهی بخش بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان یک مرجع تقلید و یک رهبر عظیم بر مبنای اصول بنیادی اسلام و توجه به آموزه های دینی و تبیین موقعیت رژیم ستمشاهی و انطباق آن بر حکومت فاسد یزیدی، توانست ارزش ها و باورهای دینی مردم را احیا کند و روحی تازه در کالبد خشکیده جامعه بدمد.

فخرالاسلام، بازگرداندن اندیشه و عمل مردم به اصل معنویت و باورهای دینی، حرکت عمومی مردم در راستای مبارزه با ظلم، نفی هرگونه سلطه بیگانه، برپایی حکومت اسلامی و احیای ارزش های دینی را از دیگر اقدامات آگاهی بخش و ارزشمند بنیانگذار انقلاب اسلامی مطرح نمود.

وی تاکید نمود: امام راحل (ره) پایبندی مردم ایران به باورهای دینی،ولایت پذیری، انسجام و همبستگی اجتماعی عمیق را ایجاد کرد و با برقراری پیوند مقدّس بین امام و امّت، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رساند.

این مدرس علوم سیاسی، تشکیل حکومت مردمی بر پایه اندیشه های دینی را از دیگر دستاوردهای انقلاب مطرح نمود و گفت: در پرتو ولایت و حضور پیروز دینداران در تمامی عرصه ها با انقلاب اسلامی دین جاوید پیامبر اسلام دوباره احیا شد.

فخرالاسلام بیان داشت: عظیمترین عنایت و هدیه الهی به ملّت ایران به خاطر قیام در راه خدا، رهبری حضرت امام خمینی(ره) و اکنون راهبری رهبر فرزانه است که باید همیشه قدردان این لطف عظیم الهی بود.

وی از بین رفتن وابستگی و جایگزینی استقلال همه جانبه،حاکمیت فضای آزادی و رهایی از تحقیرشدگی تاریخی و به دست آوردن عزت ملی، از بین رفتن ضعف نفس و خود کم بینی و حاکم شدن روحیه اعتماد بین مردم را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست.

فخرالاسلام یادآور شد: باوجود توطئه های متعدد دشمنان اسلام از جمله تحمیل جنگ هشت ساله، فرایند رشد و توسعه در نظام جمهوری اسلامی ایران استمرار دارد و مردم پای ارمان های انقلاب محکم ایستاده اند.

وی تاکید نمود: جمهوری اسلامی در بیش از چهار دهه در سطح بین الملل خوب درخشیده و اکنون به عنوان یک قدرت در برابر آمریکا مطرح است و در تمامی صحنه های بین المللی تأثیرگذاری دارد.

وی گفت: الگوبرداری کشورهای اسلامی و غیراسلامی از فرایند مبارزه، استقامت و مردم سالاری ایران برای دنیای استکبار به معضلی تبدیل شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1517

به "خبرنگاران پیروزی انقلاب اسلامی حماسه عظیم قرن و معجزه الهی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیروزی انقلاب اسلامی حماسه عظیم قرن و معجزه الهی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید