خبرنگاران کپه کاری مراتع در 208 هکتار از اراضی ملی آوج شروع شد

به گزارش مجله استخدام جدید، قزوین - خبرنگاران - فرماندار آوج گفت: عملیات کپه کاری با هدف تقویت پوشش گیاهی در مراتع در سطح 208 هکتار از اراضی ملی این شهرستان شروع شد.

خبرنگاران کپه کاری مراتع در 208 هکتار از اراضی ملی آوج شروع شد

نصرت الله علیرضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: این طرح مربوط به حوزه مدیریت مراتع با استفاده از اعتبارات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین و با مشارکت بهره برداران محلی در دست انجام است.

وی با بیان اینکه در کپه کاری بذر گیاهان مرتعی در چاله های حفر شده با دست قرار گرفته و سپس با خاک پوشانده می شوند،گفت: اجرای این طرح که در آن از بذور مرتعی گونه های خوش خوراک برای کشت گیاهان مرتعی استفاده شده است، موجب افزایش پوشش گیاهی در مراتع شهرستان آوج می گردد.

این مسوول گفت: در قالب طرح توسعه و تقویت مراتع شهرستان آوج، کشت بعضی گیاهان دارویی از جمله باریجه و رازیانه نیز با هدف یاری به معیشت بهره برداران محلی انجام می گردد.

علیرضایی گفت: 75 درصد جمعیت شهرستان آوج در روستاها ساکن هستند و معیشت بخش زیادی از آنها از محل کشاورزی و دامپروری تامین می گردد بنابراین حفظ و تقویت پوشش گیاهی و مراتع در این نقاط با هدف حفظ درآمد و استمرار فراوری و پرورش دام لازم است.

شهرستان اوج به مرکزیت شهری به همین نام در جنوب غربی استان قزوین قرار گرفته است.

استان قزوین دارای 853 هزار هکتار مرتع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1365

به "خبرنگاران کپه کاری مراتع در 208 هکتار از اراضی ملی آوج شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کپه کاری مراتع در 208 هکتار از اراضی ملی آوج شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید