خبرنگاران 150 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است

به گزارش مجله استخدام جدید، یاسوج- خبرنگاران- مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال 92 تا به امروز 220کیلومتر بزرگراه در این استان ساخته شده و 150 کیلومتر دیگر نیز در دست ساخت است.

خبرنگاران 150 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است

پژمان نیک اقبالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت:از ابتدای انقلاب تا کنون 6 هزار و 40 کیلومتر راه در کهگیلویه و بویراحمد ساخته شده که از این میزان چهار هزارو 388 کیلومتر آن راه روستایی ،یکهزارو پنج کیلومتر راه فرعی و 730 کیلومتر راه اصلی است.

وی افزود: هزینه ساخت هر کیلومتر راه در کشور 15 میلیارد ریال است که این میزان در کهگیلویه و بویراحمد به علت بافت کوهستانی افزون بر50 میلیارد ریال است.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:کهگیلویه و بویراحمد با برخورداری از 36 دهانه تونل به طول 41 کیلومتر در زمره استان های برتر واقع شده است.

نیک اقبالی عنوان نمود: با اجرای طرح های بزرگ جاده یاسوج - سمیرم، یاسوج بابامیدان و بابامیدان- گچساران - بهبهان ،کهگیلویه و بویراحمد به عنوان شاهراه ارتباطی شمال به جنوب شناخته شده است.

وی ابراز داشت: با بهره برداری از جاده اصلی پاتاوه - دهدشت در سال آینده گام دوم یعنی تبدیل راه های اصلی به بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد شروع می شود.

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دولت تدبیر و امید طول بزرگراه های کهگیلویه و بویراحمد از 50 کیلومتر به 220 کیلومتر رسیده و بیش از 150 کیلومتر بزرگراه نیز در دست اقدام است.

نیک اقبالی افزود:با اقدامات اجرا شده در سال های اخیر میزان برخورداری راه آسفالت روستایی بیش از 60 درصد است که این میزان در سالهای قبل کمتر از 25 درصد بوده است.

وی گفت: هم اکنون بیش از 27 طرح راه سازی با اعتباری افزون بر پنج هزار میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.

کهگیلویه و بویراحمد با 713 هزار نفر جمعیت در جنوب غرب کشور واقع شده است.

بیش از 50 درصد مساحت کهگیلویه و بویراحمد را بافت کوهستانی تشکیل می دهد که این موضوع خدمات رسانی را راه با مشکل روبرو کرده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1524

به "خبرنگاران 150 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 150 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید