دخالت مستقیم ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب جدید بولتون

به گزارش مجله استخدام جدید، یک روزنامه آمریکایی فاش کرد که دونالد ترامپ شخصا خواستار جلوگیری از انتشار کتاب جدید مشاور سابق امنیت ملی آمریکا شده است.

دخالت مستقیم ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب جدید بولتون

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه واشنگتن پست فاش کرده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شخصا خواستار آن شده است که کتاب جدید جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید منتشر نشود.

واشنگتن پست در ادامه اضافه کرد: ترامپ به کارکنان کاخ سفید گفته است که جان بولتون یک خائن است و باید جلوی انتشار کتاب جدید وی گرفته شود.

افراد نزدیک به کاخ سفید گفته اند که ترامپ مستقیما در جلوگیری از انتشار کتاب جان بولتون دخالت کرده و بر این باور است که هر چیزی که وی درباره امنیت ملی آمریکا گفته، طبقه بندی بوده و نباید منتشر شود.

کاخ سفید ماه گذشته سعی کرد تا جلوی انتشار این کتاب را بگیرد. کاخ سفید با انتشار نامه ای اعلام کرده است که کتاب جدید بولتون حاوی اطلاعات طبقه بندی شده است. کاخ سفید در عین حال مدعی شده است که با بولتون همکاری خواهد کرد تا مطمئن شود داستان کتابش را به گونه ای منتشر کند که از امنیت ملی آمریکا محافظت شود.

نیویورک تایمز پیش از این فاش کرد که جان بولتون در کتاب تازه اش که هنوز منتشر نشده افشاگری هایی علیه رییس جمهوری آمریکا انجام داده است.

بولتون در این کتاب که بخش هایی از آن به دست نیویورک تایمز رسیده، نوشته است که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ما اوت 2019 (شهریورماه) به وی گفته بود که کمک نظامی 391 میلیون دلاری به اوکراین را متوقف می کند.

دونالد ترامپ در توئیتی در واکنش به افشاگری های جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید نوشته است: من هرگز به بولتون نگفتم که کمک مالی به اوکراین با تحقیقات مربوط به دموکرات ها پیوند خورده است، از جمله بایدن ها.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 834

به "دخالت مستقیم ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب جدید بولتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت مستقیم ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب جدید بولتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید