درخواست رسمی ونزوئلا از لاهه برای تحقیق درباره جنایات ضد بشری آمریکا

به گزارش مجله استخدام جدید، ونزوئلا از دادستان دادگاه کیفری بین المللی در لاهه خواست درباره مقام های آمریکایی به جرم جنایت علیه بشریت به سبب تحریم هایی که اعمال کرده اند تحقیقات انجام دهد.

درخواست رسمی ونزوئلا از لاهه برای تحقیق درباره جنایات ضد بشری آمریکا

به گزارش مجله استخدام جدید، به نقل از خبرگزاری رویترز این سند که کاراکاس در دادگاه لاهه علیه واشنگتن به عنوان دشمن خود ثبت کرده به صورت اتوماتیک منجر به یک تحقیقات نشده و دادگاه کیفری بین المللی به پرونده ها میان کشورها رسیدگی نمی کند.

آمریکا، ونزوئلا را نیز همچون ده ها کشور دیگر هدف تحریم قرار داده و در اقدامی مداخله جویانه خوآن گوآیدو، سیاستمدار مخالف نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا را به عنوان رهبر خودخوانده این کشور به رسمیت شناخته است.

سپتامبر 2018 گروهی از کشورهای آمریکای لاتین به همراه کانادا از دادگاه کیفری بین المللی خواستند تا شروع به تحقیق درباره دولت ونزوئلا به اتهام ادعای جنایت علیه بشریت در خلال سرکوب مخالفان سیاسی کند، اما آن درخواست نیز هنوز در دست بررسی است.

خورخه آریزا وزیر امور خارجه ونزوئلا در گفت وگو با مجله استخدام جدید در شهر لاهه گفت: ونزوئلا اتهامات اش را در یک سند 60 صفحه ای در اختیار دادگاه لاهه گذاشته است.

دولت ونزوئلا عنوان کرده که سیاست تحریم های آمریکا به معنی مجازات مرگ برای دهها هزار ونزوئلایی در سال است.

با وجود آنکه دادگاه کیفری بین المللی اشخاص را تحت پیگرد قرار می دهد اما در سند مذکور نامی از هیچ مقام آمریکایی برده نشده است.

اما آریزا اظهار کرد: تعیین این که چه کسانی مسئول هستند وظیفه دادستان است. این پرونده روز پنج شنبه تحویل فاتو بن سودا، دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی شد.

به گفته آریزا این پرونده همراه با یک نامه از جانب نیکولاس مادورو بوده است.

آریزا تاکید کرد: دولت ما به دنبال پناه بردن به قوانین بین المللی است. ما متقاعد شده ایم که تبعات تدابیر یک جانبه آمریکا موجب جنایت علیه بشریت و علیه مردم غیرنظامی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 933

به "درخواست رسمی ونزوئلا از لاهه برای تحقیق درباره جنایات ضد بشری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رسمی ونزوئلا از لاهه برای تحقیق درباره جنایات ضد بشری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید