دور سوم مذاکرات پسا برگزیت برگزار می گردد

به گزارش مجله استخدام جدید، از امروز (دوشنبه) دور جدید مذاکرات پسا برگزیت بین لندن و اتحادیه اروپا که تا به حال پیشرفتی نداشته است به صورت ویدئویی شروع می گردد.

دور سوم مذاکرات پسا برگزیت برگزار می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه استاندارد اتریش، انگلیس و اتحادیه اروپا از امروز (دوشنبه) دور سوم مذاکرات درباره مناسبات آینده بعد از برگزیت بین اتحادیه اروپا و لندن را شروع خواهند کرد.

بعد از ظهر امروز در ساعت 15 به وقت محلی ابتدا مذاکره کنندگان ارشد اتحادیه اروپا و انگلیس ، میشل بارنیر و دیوید فراست با هم مذاکره خواهند کرد. بعد از آن بحث ها در طول هفته در سطح کارشناسی برگزار خواهد شد. نتیجه مذاکرات در روز آدینه گزارش می گردد.

انگلیس در 31 ژانویه رسما از اتحادیه اروپا خارج شد. در دوره گذار پسا برگزیت که تا پایان امسال میلادی ادامه دارد انگلیس همچنان در بازار داخلی اروپا و اتحادیه گمرکی باقی خواهد ماند.

در این زمان هر دو طرف می خواهند بویژه درباره یک قرارداد تجاری به توافق دست یابند.

2 دور مذاکراتی که تا به حال دردوران پسا برگزیت صورت گرفته است پیشرفتی به دنبال نداشته است. لندن به شدت مخالف تمدید دوران گذار است. با این حال در این باره باید تا اواخر ژوئن تصمیم گیری گردد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در آستانه دور بعدی مذاکرات پسا برگزیت چندی پیش درباره شکست مذاکرات درباره آینده مناسبات بین لندن و اتحادیه اروپا هشدار داد.

وی این مسئله را نگران کننده دانست که انگلیس همچنان در مسائل اساسی در مذاکرات از دستیابی به توافقی مشترک دور می گردد.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین تاکید نمود که در حال حاضر هیچ توافقی درباره یک قرارداد تجاری و یا تمدید تاریخ مذاکرات پسا برگزیت که تا پایان امسال در نظر گرفته شده پیش بینی نمی گردد.

مقامات اروپایی بر این باورند که با توجه به بحران کرونا و اختلافات زیاد انگلیس و اتحادیه اروپا در مسائل مختلف امکان دستیابی به توافقی تا پایان امسال میلادی امکان پذیر نبوده و دوه گذار باید تمدید گردد.

البته نخست وزیر انگلیس تا به حال با این مسئله شدیدا مخالفت نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1044

به "دور سوم مذاکرات پسا برگزیت برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور سوم مذاکرات پسا برگزیت برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید