رویترز: پس از صدور حکم منع سفر ترامپ، کتابخانه کوچکی در مرز کانادا-آمریکا به محل ملاقات خانواده های ایرانی با نزدیکانشان تبدیل شده

به گزارش مجله استخدام جدید، ایرانی های ساکن آمریکا به دلیل سیاست های ضدمهاجرتی دولت این کشور با سختی های زیادی برای دیدار با خانواده هایشان رو به رو هستند.

رویترز: پس از صدور حکم منع سفر ترامپ، کتابخانه کوچکی در مرز کانادا-آمریکا به محل ملاقات خانواده های ایرانی با نزدیکانشان تبدیل شده

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش فارس، یک رسانه انگلیسی در گزارشی به وضعیت سخت ایرانی های ساکن آمریکا برای دیدار با خانواده هایشان پرداخته و نوشته بعد از صدور حکم منع سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، کتابخانه کوچکی در مرز کانادا-آمریکا به محل ملاقات خانواده های ایرانی تبدیل شده است.

خبرگزاری رویترز این گزارش را با توضیح وضعیت یک دانشجوی ایرانی در آمریکا شروع نموده و نوشته شیرین اصطهباناتی، تمام 6 ساعتی را که سوار بر ماشین در حال حرکت از شهر نیویورک به سمت شهر کوچکی در شمال ورمونت بود به این فکر می کرد که قرار است پدرش را برای اولین بار در سه سال گذشته ملاقات کند و اشک می ریخت. پدر شیرین بعد از آخرین ملاقاتشان دچار حمله قلبی شده بود و او جرأت ننموده بود برای قوت قلب دادن به پدرش، آمریکا را ترک کند.

اصطهباناتی مانند بسیاری از دانشجویان ایرانی در آمریکا ویزای یکبار ورود به آمریکا دارد و در صورتی که آمریکا را ترک کند، ممکن است اجازه بازگشت نداشته باشد. قانون منع مهاجرتی که ترامپ صادر نموده باعث می گردد پدر و مادر او هم نتوانند برای دیدار با او به آمریکا سفر نمایند.

او برای برطرف این مشکل، قرار گذاشته ساعت 9 صبح با خانواده اش در ساختمان مجموعه کتابخانه آزاد هاسکل، واقع در مرز کانادا و آمریکا دیدار کند. این کتابخانه در ماه های گذشته نقشی غیرمعمول پیدا نموده و به محل ملاقات خانواده هایی تبدیل شده که سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ انها را از هم جدا نموده است.

این دانشجوی 31 ساله خودرویش را پارک کرد و با هیجان وارد ساختمان کتابخانه شد. اما دو ساعت بعد، هنوز خبری از والدین و خواهرش که قرار بود از سوی کانادایی کتابخانه وارد شوند، نبود.

اما دو ساعت بعد، آنها را دید. ساخت و سازهای نزدیک کتابخانه باعث شده بود دستگاه جی پی اس آنها را اشتباهاً به سمت درب ورودی کتابخانه در بخش آمریکایی آن راهنمایی کند. والدین او ویزای آمریکا نداشتند و مرزبان های آمریکایی آنها را دستگیر نموده بودند. بعد از حدود دو ساعت آنها آزاد شدند و اجازه پیدا کردند داخل کتابخانه با فرزندشان دیدار نمایند.

طبق گزارش رویترز، شمار زیادی از خانواده های ایرانی برای داشتن یک فرصت دیدار چند ساعته با عزیزانشان، سفرهای پردردسر و پرهزینه ای به این کتابخانه که نیمی از ساختمان آن در شهر دربی لاین (Derby Line) آمریکا و نیمی دیگر در استنسید (Stansead) کانادا قرار گرفته است، انجام داده اند.

با آنکه چند نفر از ایرانی ها می گویند مسئولان امور مهاجرتی در اینجا مانعی برایشان ایجاد ننموده اند عده دیگری می گویند مأموران مرزبانی بارها آنها را دست کم برای چند ساعت بازداشت نموده اند، از ورودشان به کتابخانه جلوگیری نموده اند، به آنها گفته اند نباید با یکدیگر دیدار نمایند و یا اینکه باید ملاقات هایشان را به چند دقیقه محدود نمایند. یکی از کارکنان کتابخانه می گوید مقام های آمریکا و کانادا تهدید نموده اند که ممکن است به دلیل این دیدارها کتابخانه را تعطیل نمایند.

سینا دادستان، یک ایرانی ساکن کانادا که برای دیدار با خواهرش به این کتابخانه آمده می گوید: اینکه منطقه خنثی است ولی دولت آمریکا این وضعیت را نمی پذیرد و فشار زیادی به ما تحمیل می نماید.

فرمان منع مسافرتی دولت ترامپ شهروندان کشورهای ایران، لیبی، کره شمالی، سومالی، سوریه، یمن و بعضی از شهروندان ونزوئلا را از ورود به خاک آمریکا منع می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 447

به "رویترز: پس از صدور حکم منع سفر ترامپ، کتابخانه کوچکی در مرز کانادا-آمریکا به محل ملاقات خانواده های ایرانی با نزدیکانشان تبدیل شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: پس از صدور حکم منع سفر ترامپ، کتابخانه کوچکی در مرز کانادا-آمریکا به محل ملاقات خانواده های ایرانی با نزدیکانشان تبدیل شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید