زالی: شتاب زدگی در برطرف محدودیت ها افزایش آمار کرونا را در پی خواهد داشت

به گزارش مجله استخدام جدید، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به افزایش 1.8 دهم درصدی شاخص کرونا در تهران گفت: شتاب زدگی در برطرف محدودیت ها افزایش آمار کرونا را در پی خواهد داشت.

زالی: شتاب زدگی در برطرف محدودیت ها افزایش آمار کرونا را در پی خواهد داشت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران علیرضا زالی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هم اکنون مجموعه شاخص ها در تهران از نظر آماری 1.8 دهم درصد رشد داشته است گفت: در 24 ساعت گذشته بالغ بر 284 بیمار کرونایی جدید بستری شده اند که نسبت به 24 ساعت گذشته 4.8 دهم درصد رشد فزاینده را نشان می دهد.

زالی گفت: از مجموعه 284 بیمار، بالغ بر 85 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند و حدود 4 هزار نفر نیز در بخش سرپایی مراجعه کننده داشته ایم که سهم حوزه درمان 1900 نفر و مجموعه بیمارانی که هم اکنون با تشخیص کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند یک هزار و 877 بیمار است که از این تعداد مجموع 718 نفر در بخش های مراقبت ویژه و 256 بیمار هم در طول 24 ساعت گذشته در مجموعه بیمارستان ها ترخیص شده اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به برداشته شدن محدودیت ها از تالار های پذیرایی و میهمانی ها و بازگشایی پارک ها و باشگاه ها عنوان داشت: هشدار هایی که ما در شرایط خاص تهران داشته ایم این است که هر گونه شتاب زدگی برای برطرف و تقلیل در محدودیت ها باید کاملاً متوازن با شرایط بیماری باشد و تا زمانی که به یک ثبات نسبتاً پایدار در تقلیل آمار نرسیده ایم هرگونه شتاب زدگی می تواند با بازتاب های جدی در بحث بازگشت بیماری روبرو گردد.

وی عنوان داشت: اگر مجدد مجبور به اعمال محدودیت ها شویم بازه زمانی طولانی تری را برای اعمال محدودیت ها خواهیم داشت، لذا ریتم بازگشایی ها باید منطقی تر و با شیب کلایم تری باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1488

به "زالی: شتاب زدگی در برطرف محدودیت ها افزایش آمار کرونا را در پی خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: شتاب زدگی در برطرف محدودیت ها افزایش آمار کرونا را در پی خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید