زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران : فهیمی گفت: البته باید به این نکته هم اشاره شود که در حال حاضر همه سهامداران در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند و احراز هویت نشده اند و این اتفاق گام اول تحقق پرداخت سود همه ناشران از طریق سامانه جامع توزیع سود است و اگر این مهم محقق شود همه شرکت ها اعم از بزرگ یا کوچک می توانند برای پرداخت سود سهام با سامانه سجام خدمات آسان تری را به سهامداران ارائه کنند.

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت: مرحله دوم سود سهام عدالت در آینده نزدیک واریز می شود.

حسین فهیمی افزود: پس از آن که در سال گذشته سامانه جامع توزیع سود از طریق رئیس جمهور افتتاح شد، 130 شرکت سود سهامداران خود را از طریق این سامانه واریز کردند و علاوه بر آن در اسفند ماه و در روزهای سرانجامی سال گذشته مرحله نخست سود 44 میلیون نفر از مشمولان سهام به میزان 50 درصد هم از طریق سامانه توزیع شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شد که مرحله دوم آن هم در آینده نزدیک واریز می شود.

استقبال روزافزون ناشران از سامانه توزیع سود

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: آمارها نشان می دهد که در سرانجام 3 ماهه نخست امسال، 35 شرکت سود خود را از بستر سامانه جامع توزیع سود به حساب حدود 7 میلیون سهامدار واریز کرده اند که نسبت به سال های قبل از رشد قابل توجه ای برخوردار است و پیش بینی می شود که در ماه های آینده این فرایند با افزایش هم روبرو شود.

الزام ناشران بورس و غیربورسی

فهیمی افزود: بر اساس قانون همه شرکت بورسی و فرابورسی و حتی غیر بورسی که اطلاعات آن ها نزد ثبت شده است باید در زمان سررسید مهلت قانونی، سود سهام را به حساب سهامداران واریز کنند، اما در حال حاضر الزام حقوقی و قانونی وجود ندارد که همه ناشران باید از طریق سامانه جامع توزیع سود نسبت به واریز سود اقدام کنند.

وی در خصوص برطرف شدن این فرایند هم گفت: با توجه به این که در حال حاضر این بستر نوین و زیرساخت های آن وجود دارد پیشنهادی به وزارت اقتصاد و دارایی ارائه شده تا همه ناشران ملزم شوند سود سهام را از طریق سامانه سجام پرداخت کنند و این روش برای شرکت ها هم از هر نظر مطلوب و به صرفه خواهد بود و از سویی دیگر شاهد این نخواهیم بود که میلیون ها سهامدار برای دریافت سود خود در این شرایط با صرف زمان و هزینه به بانک ها مراجعه کنند.

فهیمی شرح داد: البته باید به این نکته هم اشاره شود که در حال حاضر همه سهامداران در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند و احراز هویت نشده اند و این اتفاق گام اول تحقق پرداخت سود همه ناشران از طریق سامانه جامع توزیع سود است و اگر این مهم محقق شود همه شرکت ها اعم از بزرگ یا کوچک می توانند برای پرداخت سود سهام با سامانه سجام خدمات آسان تری را به سهامداران ارائه کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1764

به "زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید