سامانه تماس اضطراری برای کاهش تصادفات جاده ای

به گزارش مجله استخدام جدید، سامانه هوشمند تماس اضطراری برای اعلام تصادفات جاده ای با همکاری مشترک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و یک شرکت خودروسازی طراحی شد.

سامانه تماس اضطراری برای کاهش تصادفات جاده ای

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

دومین عامل مرگ و میر در کشور را کاهش می دهد.

مرگ سالانه 18 هزار نفر در کشور براثر تصادفات جاده ای، رخداد سالی 800 هزار تصادف رانندگی در کشور و کسب رتبه 38 جهانی در ثبت آمار مرگ و میر ناشی از این حوادث همگی دست به دست هم داد تا دستگاه های متولی به فکر استفاده از فناوری های نوین بیفتند و تا این آمارها را کاهش دهند.

همین هدف نیز یک همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یک شرکت خودروسازی شکل داد تا سامانه تماس اضطراری در کشور توسعه یابد. سیستمی که در هنگام تصادفات جاده ای یا وقوع شرایط اضطراری یک پیغامک به صورت اتوماتیک یا دستی به نزدیک ترین مرکز پیغام یا اورژانس ارسال می نماید.

این سامانه پس از تصادف با فشار دادن یک دکمه به صورت دستی توسط سرنشینان خودرو یا به طور اتوماتیک به وسیله فعال سازی سنسورهای درون خودرو، آغاز به کار می نماید. پس از ارسال پیغام به نزدیک ترین مرکز خدمات اضطراری، این مراکز وارد عمل می شوند و اقدامات لازم را انجام می دهند.

این همکاری مشترک قرار است به نصب سامانه تماس اضطراری در خودروهای تولیدی این شرکت خودروسازی به عنوان خدمات پس از فروش و به صورت انتخابی منجر گردد. این کار به ارتقای امنیت سفرهای درون شهری و برون شهری یاری می نماید و تلفات تصادفات جاده ای را کاهش خواهد داد.

شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناسایی و توانمندی آنها به گسترش استفاده از این فناوری می انجامد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1577

به "سامانه تماس اضطراری برای کاهش تصادفات جاده ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه تماس اضطراری برای کاهش تصادفات جاده ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید