سی ان ان: پروازهای شناسایی آمریکا در نزدیکی ونزوئلا افزایش یافته است

به گزارش مجله استخدام جدید، منابع نظامی می گویند در روزهای گذشته میزان پروازهای شناسایی هواپیماهای ارتش آمریکا در نزدیکی سواحل ونزوئلا افزایش یافته است.

سی ان ان: پروازهای شناسایی آمریکا در نزدیکی ونزوئلا افزایش یافته است

به گزارش گروه بین الملل مجله استخدام جدید، همزمان با انتشار گزارش های مختلف از احتمال اقدام نظامی واشنگتن علیه کاراکاس، دو مقام نظامی آمریکایی روز سه شنبه به شبکه سی ان ان گفته اند که در روزهای گذشته میزان پروازهای شناسایی هواپیماهای ارتش آمریکا در مناطق نزدیک به سواحل ونزوئلا افزایش یافته است.

منابع سی ان ان از اشاره به نوع دقیق هواپیماهای مورد استفاده در این عملیات ها خودداری نموده اند، اما گفته اند که نیروی دریایی و نیروی هوایی آمریکا هواپیماهای شناسایی بزرگی را که توانایی شنود ارتباطات و رصد وضعیت جنگ افزارهای ونزوئلا را دارند، به کار گرفته اند.

با این وجود، مقام های نظامی آمریکایی تاکید نموده اند که فعلا هیچ اقدام نظامی اش به صورت فعالانه در دست آنالیز دولت آمریکا قرار ندارد. این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چند بار گفته است که در ارتباط با ونزوئلا تمام گزینه ها روی میز است. آنطور که روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده، ترامپ با اشاره به منابع عظیم نفتی ونزوئلا، تاکنون چند بار در محافل خصوصی از علاقه اش به اقدام نظامی علیه این کشور صحبت نموده است.

دولت آمریکا از چند هفته پیش با حمایت از ناآرامی های داخلی در ونزوئلا، نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور را نامشروع خوانده و به پشتیبانی از خوان گوایدو رئیس شورای ملی ونزوئلا پرداخته است. گوایدو با بی اعتبار خواندن انتخابات ریاست جمهوری چند ماه پیش ونزوئلا، خود را رئیس جمهور این کشور نامیده است.

گوایدو این هفته گفت آمریکا باید از هر گزینه ممکنی برای خاتمه دادن به ریاست جمهوری مادورو استفاده کند.

دولت ونزوئلا همزمان با شروع ناآرامی های مورد حمایت آمریکا، طرح گفت وگوی مستقیم با مخالفان را ارائه نموده، اما گوایدو و حامیانش با رد این طرح برگزاری فوری انتخابات ریاست جمهوری مجدد را خواهان شده اند.

اردیبهشت ماه سال جاری در جریان انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، مادورو در رقابت با دو نامزد دیگر نزدیک به 68 درصد آرا را کسب کرد و برای دومین دوره 6 ساله به ریاست جمهوری برگزیده شد. آمریکا از همان زمان نتیجه انتخابات را غیرقبول خوانده و مخالفان مادورو را به اعتراض عمومی تشویق کرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 149

به "سی ان ان: پروازهای شناسایی آمریکا در نزدیکی ونزوئلا افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: پروازهای شناسایی آمریکا در نزدیکی ونزوئلا افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید