عذرخواهی سخنگوی ستاد ملی کرونا از علما و مردم قم

به گزارش مجله استخدام جدید، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پیامی صوتی با بیان اینکه نسبت به صحبت های اخیر وی در جلسه ستاد سوءبرداشت شده است، گفت: از مردم شریف، علما و ائمه جمعه استان قم عذرخواهی می کنم.

عذرخواهی سخنگوی ستاد ملی کرونا از علما و مردم قم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما . آقای دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز با انتشار پیامی صوتی گفت: در ارتباط با صحبت های من در جلسه ستاد ملی کرونا درباره برگزاری سوگواره حدیث غربت و مردم قم سوءبرداشت شده است. ما در ستاد همیشه شرایط شیوع کرونا و بیماران کرونایی 31 استان را تحلیل و بررسی می کنیم و با توجه به شرایط خاص و ایجادشده در کشور، خوشبختانه فرایند کنترل بیماری به ثبات رسیده است.

رئیسی با اشاره به اینکه ما نگران ایجاد موج بعدی کرونا در کشور هستیم، اضافه کرد: درباره موج بعدی شیوع کرونا در کشور تذکراتی را به استان ها می دهیم و صحبت هایی که درباره بحث رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در قم شد بر اساس گزارش های رسیده به ما بود و ما موظف به تاکید به رعایت بیشتر شیوه نامه ها در استان ها هستیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: جملات و نکاتی در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا شد که صرفاً قصد تذکر برای رعایت شیوه نامه ها بود و به هیچ وجه قصد اهانت به مردم قم، علما، امام جمعه و سایر افراد بزرگ در قم را نداشتم و ندارم. در این زمینه اگر از صحبت های من سوءبرداشتی شده قصد ما، فقط کنترل بیماری و رعایت پروتکل ها بوده و قصد دیگری نداشتم.

آقای رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا چند روز پیش (27 دی)، از برگزاری انواع مراسم در قم بدون توجه به شیوه نامه های بهداشتی انتقاد کرد و گفت: در برگزاری نماز جمعه و مراسم مذهبی روزهای اخیر در قم هیچ پروتکل بهداشتی رعایت نشده است. فقط 30 درصد از شرکت کنندگان از ماسک استفاده کردند.

دکتر رئیسی گفت: کسانی که با بی مبالاتی این برنامه ها را برگزار می کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم در پیک بعدی کرونا هستند و باید مجازات شوند. این ثواب کردن نیست. اینها دارند آدم می کشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1487

به "عذرخواهی سخنگوی ستاد ملی کرونا از علما و مردم قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی سخنگوی ستاد ملی کرونا از علما و مردم قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید