مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبرداد؛ توزیع بیش از پنج هزار عدد کلاه ایمنی میان موتور سواران سیستان و بلوچستان

به گزارش مجله استخدام جدید، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از پنج هزار عدد کلاه ایمنی از ابتدای سال جاری تاکنون به منظور ارتقای ایمنی تردد، میان موتور سواران این استان توزیع شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبرداد؛ توزیع بیش از پنج هزار عدد کلاه ایمنی میان موتور سواران سیستان و بلوچستان

علی خانقائی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در تبادل نظر با خبرنگار از ، گفت: با توجه به اینکه حدود 17 درصد از تلفات جاده ای تصادفات در استان مربوط به راکبان موتور سیکلت است، یکی از طرح های مهم حوزه حمل و نقل در استان اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور سیکلت است که هر ساله به صورت کلاس های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق هدف خصوصا مناطق روستایی اجرا می گردد.

وی گفت: همچنین به منظور ارتقای ایمنی تردد وانت بار ها نیز، علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی مختص رانندگان این وسایط نقلیه، نسبت به توزیع اقلام یاری ایمنی نظیر کپسول آتش نشانی، برچسب شبرنگ و بازتابنده و مثلث احتیاط تاشو میان آن ها اقدام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان اضافه کرد: برچسب های شبرنگ و مثلث های احتیاط توزیع شده بهترین روش برای تشخیص وانت بار ها در تاریکی شب به دلیل بازتاب و درخشندگی شبرنگ آن و به منظور هشدار و پیش آگاهی به سایر کاربران جاده ای است.

خانقائی ایمن سازی فیزیکی عبور و مرور عابران پیاده روستای سیاه جنگل در محور میرجاوه به سمت سنگان خاش را از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای ارتقاء ایمنی در جاده ها برشمرد.

وی از اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه جاده های سیستان و بلوچستان اطلاع داد و اضافه کرد: عملیات ایمن سازی فیزیکی محیط اطراف 32 مدرسه حاشیه راه های این استان امسال صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همچنین برای بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی، در امسال آموزش های لازم به 6 هزار و 500 دانش آموزش در 50 باب مدرسه در حاشیه جاده های استان ارائه شده است.

وی توزیع پنج هزار کوله پشتی، 2 هزار جامدادی، 2 هزار جعبه مداد رنگی، 10 هزار دفتر و 400 بازی حافظه هر کدام با شعار درج شده ایمنی در میان دانش آموزان مدارس حاشیه جاده های استان سیستان و بلوچستان را، از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای فرهنگ سازی و آموزش موارد ایمنی و ترافیکی ذکر کرد.

پ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 136

به "مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبرداد؛ توزیع بیش از پنج هزار عدد کلاه ایمنی میان موتور سواران سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبرداد؛ توزیع بیش از پنج هزار عدد کلاه ایمنی میان موتور سواران سیستان و بلوچستان" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبرداد؛ توزیع بیش از پنج هزار عدد کلاه ایمنی میان موتور سواران سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید