مقاله: گلخانه در پشت بام یا روف گاردن

به گزارش مجله استخدام جدید، یکی از متدوال ترین و زیباترین آن ها استفاده از باکس های متنوع برای گیاهان است که اصطلاحاً به آن ها Flower box یا Planter box گفته می شود. از دیگر انواع گلخانه ها در پشت بام میتوان به مدل های ساحلی و آلاچیق هم اشاره کرد.

مقاله: گلخانه در پشت بام یا روف گاردن

ﺳﻘﻒ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻳﺎ آن ﭼﻴﺰی ﻛﻪ ﻫﻢ اﻛﻨﻮن ﺑﺮ پشت ﺑﺎم ﻫﻤﻪ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻫﺎ وﺟﻮد دارد و ﺑﺮ روی آن ﻻﻳﻪ ﻋﺎﻳﻖ ﻣﺜﻞ ﻗﻴﺮﮔﻮنی، اﻳﺰوﮔﺎم ﻳﺎ ﻫﺮ ﻋﺎﻳﻖ دﻳﮕﺮ ﻛﺸﻴﺪه ﺷﺪه و اﺣﻴﺎناً روی آن ﻣﻮزاییک ﻳﺎ آﺳﻔﺎﻟﺖ ﻳﺎ ﺳﻨﮕﻔﺮش ﺷﺪه اﺳﺖ.

روف گاردن یا گلخانه در پشت بام، فضا های سبزی هستند که در سطوح بالای ساختمان های مسکونی، صنعتی و تجاری که برای تفریح، فضای بازی، سایه و پناهگاه، کنترل دما، بهبود معماری و ایجاد محیط مناسب زندگی برای پرندگان و یا به سادگی به عنوان یک منطقه سبز طراحی شده است. چنین فضا های سبزی در مقیاس بزرگ می توانند بر آب و هوا و محیط زیست منطقه تاثیر گذاشته و آن را بهبود بخشند.

یکی از اصلی ترین مزیت های گلخانه در پشت بام، میزان نور آفتابی است که در طول ساعات روز دریافت می کند و می تواند محیطی دنج و خصوصی برای استراحت، پذیرایی و پرورش گیاهان باشد. همچنین استفاده از گلخانه در پشت بام باعث پاکسازی هوای اطراف، کاهش آلاینده ها، کاهش جذب حرارت ساختمان، کنترل دما، کاهش مصرف انرژی و بهره برداری از آب باران می شود و علاوه بر اینکه معماری ساختمان را ارتقا می دهدو چهره شهر را زیباتر می کند. به دلیل استفاده از مواد سبک و البته مقاوم در ساخت گلخانه های روی پشت بام، بستری فراهم می شود تا پوشش های گیاهی رشد و نمو داشته باشند و به کشت محصولات کشاورزی پرداخته شود. مزیت دیگر گلخانه های روی پشت بام این است که محیطی تفریحی، زینتی و دکوراتیو را فراهم می کند و حتی می توان زیستگاه مناسبی برای حیوانات ایجاد نمود.

منبع مقاله: گلخانه در پشت بام یا روف گاردن

انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1283

به "مقاله: گلخانه در پشت بام یا روف گاردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: گلخانه در پشت بام یا روف گاردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید