نظام مهندسی از دولت بودجه نمی گیرد، اشتغال 1500 مهندس در ثبت اسناد

به گزارش مجله استخدام جدید به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، بهمن مؤمنی مقدم در نشست آسیب شناسی و ارزیابی نقش بخش خصوصی در ساخت و ساز گفت: جامعه صنفی مهندسان نقشه بردار ایران قدمتی نزدیک به 40 سال دارد و این پتانسیل را دارد که در مناسبات اجتماعی، تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد. ما در مناسبات صنفی - حرفه ای و در بخش خصوصی مسائل فراوانی داریم. بنابراین چنین نشست هایی، فرصت خوبی برای هم افزایی و خدمت به مملکت ایجاد می نماید.

نظام مهندسی از دولت بودجه نمی گیرد، اشتغال 1500 مهندس در ثبت اسناد

نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اضافه نمود: تشکل ها از سویی پاسبان حقوق و خواسته های یک صنف در مقابل دولت یا هر نهاد دیگری هستند و از سوی دیگر، تعریف و تدوین اخلاق حرفه ای و تعریف تکالیف اعضای حرفه در قبال جامعه از جمله وظایف آنهاست. از این رو فعالیت تشکل های صنفی از آیتم های مهم توسعه یافتگی در جهانست. با توجه به شرایط فعلی کشور، دولت چاره ای جز تقویت بخش خصوصی و بهادادن به تشکل ها و انجمن ها ندارد. دولت باید امور را به این انجمن ها و بخش خصوصی واگذار کند. زیرا دیگر نه ظرفیتش را دارد و نه در این مدت توانایی لازم برای تصدی گری تمامی امور داشته است.

مدیرعامل جامعه مهندسان نقشه بردار ایران بیان نمود: امیدواریم که با همراهی و همدلی بتوانیم گام های خوبی در این راستا برداریم و ارتباط میان دولت، صنف و بخش خصوصی را بیشتر کنیم. از آنجا که در اینجا بحث تجارب و دستاوردهای حوزه مهندسی در مدیریت شهری مطرح است، من تجربه ای را که جامعه مهندسی با دولت پشت سر گذاشته، بازگو می کنم؛ ما در حوزه مهندسی هم در جامعه مهندسان نقشه بردار، هم در سازمان نظام مهندسی، هیچ بودجه ای از دولت دریافت نمی کنیم و در حقیقت این دو مجموعه ظرفیت و پتانسیلی آماده هستند که در کنار دولت می توانند، فعالیت ها و خدماتی را ارائه دهند.

وی اضافه نمود: نمونه ای که در چند سال اخیر پیگیری کردیم و دستاوردهای خوبی داشته، تفاهم نامه میان جامعه مهندسان نقشه بردار ایران با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است که به تمامی استان ها تسری پیدا کرد. این تفاهم نامه از ظرفیت و پتانسیل جامعه مهندسان به خوبی استفاده کرد و در زمان آغاز، تعداد مهندسانی که در ادارات ثبت و حوزه های ثبتی مختلف، بحث بازدید و تهیه صورت مجلس تفکیکی را انجام می دادند 114 نفر بود.

مومنی مقدم گفت: در حال حاضر با این تفاهم نامه در استان تهران، 1500 مهندس آمادگی دارند که این خدمات را انجام دهند و در حال کار هستند. در آن موقع، تازه 6 ماه بعد از تقاضا، نوبت بازدید انجام می شد، اما امروز با پتانسیلی که جامعه مهندسان نقشه بردار فراهم نموده، ظرف 48 ساعت با کیفیتی بهتر نقشه ها تهیه می گردد. این کار باعث شده که متقاضیان از سرعت و کیفیت کار راضی باشند و مهندسان نیز خدمات خود را به جامعه ارائه دهند.

وی ادامه داد: جهان به سمت خصوصی سازی پروژه ها حرکت نموده و ما نیز باید خواسته یا ناخواسته به این سمت حرکت کنیم. چرا که اگر هر چه سریعتر به این سمت برویم، هزینه های کمتری متحمل می شویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 127

به "نظام مهندسی از دولت بودجه نمی گیرد، اشتغال 1500 مهندس در ثبت اسناد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام مهندسی از دولت بودجه نمی گیرد، اشتغال 1500 مهندس در ثبت اسناد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید