نماینده عراقی: علاوی به احزاب مخالف خود تا پنجشنبه فرصت داده است

به گزارش مجله استخدام جدید، یک نماینده عراقی گفت که محمد توفیق علاوی در راستای جلب نظر گروههای مخالف خود، تا پنجشنبه به آن ها مهلت داده است تا نظر نهایی خود را اعلام نمایند.

نماینده عراقی: علاوی به احزاب مخالف خود تا پنجشنبه فرصت داده است

به گزارش گروه بین الملل مجله استخدام جدید، ریاض المسعودی نماینده ائتلاف سائرون (وابسته به مقتدی صدر) گفت که محمد توفیق علاوی نخست وزیر جدید عراق به گروههای مخالف تا پنج شنبه فرصت داده است تا نظر نهایی خود را اعلام نمایند.

به نوشته وبگاه المعلومه، او گفت که علاوی از مقبولیت برخوردار است و به گروههای مخالف خود از میان اهل سنت، شیعه و کردها تا پنجشنبه فرصت داده است و پس از آن کابینه خود را معرفی می نماید.

المسعودی در ادامه گفت که گروههای غیر همسو با علاوی از او خواسته اند تا تضمین دهد که پس از تشکیل دولت در راستای تضعیف آن ها عمل نکند و در حال حاضر علاوی منتظر پاسخ نهایی آن هاست.

محمد الخالدی دیگر نماینده عراقی نیز امروز به المعلومه گفت که از میان 329 نماینده مجلس 203 تن از آن ها به کابینه علاوی رأی اعتماد خواهند داد. همچنین 90 درصد از گروههای شیعه نیز با دولت وی موافق هستند.

احمد الکنانی دیگر نماینده مجلس عراق نیز به رسانه ها گفت که علاوی برنامه و اسامی وزرای دولت خود را به رهبران گروههای سیاسی داده تا آن را آنالیز نمایند و میخواهد تا سرانجام هفته کابینه خود را در مجلس معرفی کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 800

به "نماینده عراقی: علاوی به احزاب مخالف خود تا پنجشنبه فرصت داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: علاوی به احزاب مخالف خود تا پنجشنبه فرصت داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید