هشدار درخصوص تروریستی خواندن حوثی های یمن

به گزارش مجله استخدام جدید، روزنامه گاردین در گزارشی نوشت، چند مقام ارشد سازمان ملل و سازمان غیردولتی هشدار داده اند، دولت دونالد ترامپ مشخص حوثی های یمن به عنوان گروه تروریستی تا پیش از افتتاح ریاست جمهوری جو بایدن در 20 ژانویه در نظر دارد و این اقدام در فرایند تحویل یاری های ضروری به بخشهای بزرگی از یمن اخلال ایجاد خواهد نمود.

هشدار درخصوص تروریستی خواندن حوثی های یمن

روزنامه گاردین نوشت، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با درخواستهای فزاینده برای دست برداشتن از تهدیدش برای تحریم کردن حوثی های یمن به منظور جلوگیری از خطر قریب الوقوع قطحی شدید در این کشوری که تقریبا دو سوم مردمش نیازمند به یاریهای غذایی هستند، روبرو است.

اخیرا حزب کارگر انگلیس نیز به اظهار نگرانی در این خصوص پرداخته و گفت، این اقدام علیه حوثی های یمن موجب ناتوانی در یاری رسانی به بخش عمده شمال یمن می گردد. آنا مک کورین، وزیر توسعه بین المللی دولت در سایه انگلیس گفت، این سبب محروم شدن میلیونها نفر از یمنی ها می گردد.

مک مورین در نامه ای به دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس با درخواست درخصوص اینکه انگلیس در این جهت از آمریکا پیروی نکند، نوشت: ما نگران هستیم که این نوع تعریف از حوثی ها باعث ایجاد یک مانع تقریبا غیرقابل برطرف برای تحویل یاریهای انسانی ضروری شده و ارائه دهندگان یاریهای مادی یا حمایتهای اقتصادی به سازمانها و برنامه های چند جانبه در ریسک تحریم های اقتصادی یا حقوقی قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: همچنین جلوی تماس عملی سازمانهای انساندوست با بخش عمده زیرساختهای اداری حوثی ها گرفته خواهد شد و آنها اجازه استفاده از مقاطعه کاران غیرنظامی محلی برای برنامه های تحویل را پیدا نخواهند کرد.

دیده بان حقوق بشر نیز نسبت به تبعات این نوع مشخص حوثی ها توسط آمریکا هشدار داد. افراح ناصر، محقق یمن در این سازمان گفت: بسیاری از یمنی ها هم اکنون در آستانه قحطی هستند و اقدامات آمریکا که موجب مداخله در فعالیت سازمان های امدادرسان شوند می تواند تبعات فاجعه باری در پی داشته باشد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد ماه گذشته میلادی هشدار داد: یمن هم اکنون با خطر قریب الوقوع بدترین قطحی که دنیا در چند دهه اخیر دیده، روبرو است. در صورت عدم اقدام فوری، ممکن است جان میلیونها یمنی از دست برود.

به نوشته گاردین، درخواستها برای حمایت از تلاشهای انساندوستانه در قبال یمن مکررا با مسائل بودجه ای روبرو شده اند.

همه گیری کووید-19 که بخش عمده این کشور را درگیر ساخته نیز باعث بدتر ساختن نیازهای انسانی شده است.

مک مورین و دیده بان حقوق بشر هر دو گفتند، در صورتی که آمریکا تهدیدش علیه حوثی ها را عملی کند، تلاشها برای رقم زدن یک آتش بس و مذاکره برای یمن خیلی پیچیده تر خواهد شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1433

به "هشدار درخصوص تروریستی خواندن حوثی های یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درخصوص تروریستی خواندن حوثی های یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید