هیات مشهد محدودیت کوهنوردی بانوان را تایید کرد، زحمتکش: قانون را یادآوری نموده ایم!

رییس هیات استان خراسان رضوی با تایید بخشنامه برای دریافت اذن پدر و همسر برای حضور در برنامه های کوهنوردی گفت: ما قانونگذاری ننموده ایم، موارد قانونی را یادآوری نموده ایم.

هیات مشهد محدودیت کوهنوردی بانوان را تایید کرد، زحمتکش: قانون را یادآوری نموده ایم!

احمد زحمتکش در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد الزام به اجازه پدر یا همسر برای کوهنوردی بانوان در استان خراسان رضوی اظهارکرد: ما ممنوعیتی ایجاد نکردیم. از قانونگذار بپرسید. ما فقط یک ماده قانونی را به باشگاه ها توصیه نموده ایم.

رییس هیات استان خراسان رضوی افزود: ما که قانونگذاری نکردیم، کار عجیبی را برای باشگاه ها حکم نکردیم. ما از باشگاه ها خواستیم با توجه به مسائلی که اتفاق می افتد، مسائلی که در پاراگراف های اول و دوم متن بخشنامه آمده، بهتر است رعایت گردد. موارد قانونی را آورده ایم.

وی در پاسخ به این موضوع که این موارد در آیین نامه فدراسیون وجود ندارد، گفت: آیین نامه فدراسیون که تمامی قوانین جاری کشور را در یک آیین نامه نمی آورد، اینها قوانین جاری کشور است. وقتی یک ناهنجاری ایجاد می گردد که خانواده ها آسیب می بینند. الان یک نفر آمده توصیه نموده که باشگاه های کوهنوردی که خوب کار می کنید و شبانه روزی زحمت می کشید، کسب درآمد نامشروع نمی کنید شما حداقل این موارد را رعایت کنید.

رییس هیات استان خراسان رضوی اضافه نمود: تمامی این ها موارد قانونی است که در متن قانون آمده است، ماده 1105 ماده قانونی است. ما که حکم ننموده ایم ما توصیه کردیم. حالا اگر کسی به این حرف معترض است یعنی به مواد قانونی معترض است. هر کس در مجموعه خودش صلاح خود را می داند.

زحمتکش در ادامه در پاسخ به این سوال که این موضوع مختص خراسان رضوی است یا خیر؟ گفت: هیات کوهنوردی استان خراسان به باشگاه های خودش توصیه نموده است. بله دیگر. ما به سراسر کشور که کاری نداریم. این مواد قانونی ساری و جاری است حالا ممکن است برخی توصیه کند برخی نکند. برخی یادآوری کند برخی هم بگویند خودشان می دانند. این ها قانونی نیست که امروز وضع شده باشد یا هیات کوهنوردی خراسان وضع نموده باشد. مثل این می ماند که یک تیم که می خواهدبه دماوند برود باید سرعت مطمئنه را باید رعایت کنید. رعایت سرعت مطمئنه در جاده الزامی است. بعد بگویند استان خراسان قانون وضع نموده است.

رییس هیات استان خراسان رضوی اضافه نمود: در کوهنوردی باشگاه ها و گروه های مختلف وجود دارد، گروه هایی که بعضا مجوز ندارند دختر و پسر، زن و مرد را با هم می برند. ما برای مجوزدارها پیشنهاد دادیم که بهتر است رعایت گردد. در بند 3 پیشنهاد دادیم که چون تعداد کوهنوردان خانم زیاد است بهتر است برنامه هایی مختص بانوان وجود داشته باشد. نگفتیم که باید با هم نروند. بند دوم هم که مورد قانونی است و در بند 1105 آمده است. قیم بودن مرد را برای بنیان خانواده تاکید نموده است ما هم فقط یادآوری قانون نموده ایم حالا باشگاهی می خواهد رعایت کند. کما اینکه داریم باشگاه هایی که از سال ها پیش این موضوع را حتی برای مردان هم رعایت می نموده است که خانواده ها در جریان اینکه می خواهند در برنامه کوهنوردی باشند اطلاع داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هیات مشهد محدودیت کوهنوردی بانوان را تایید کرد، زحمتکش: قانون را یادآوری نموده ایم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیات مشهد محدودیت کوهنوردی بانوان را تایید کرد، زحمتکش: قانون را یادآوری نموده ایم!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید