واکنش پاکستان به تشدید تنش میان هند و چین

به گزارش مجله استخدام جدید، وزیر خارجه پاکستان ضمن واکنش به درگیری خونین نظامیان چینی و هندی اعلام نمود: ساخت جاده از سوی دهلی نو در یک منطقه مشخص تکلیف نشده عامل اصلی نزاع است.

واکنش پاکستان به تشدید تنش میان هند و چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله استخدام جدید به نقل از جیو تی وی، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در واکنش به نزاع خونین در مرز مشترک چین و هند بیان کرد: مدت هاست از دولت دهلی نو دعوت می کنیم برای حل منازعات راستا مذاکره را پیش بگیرد.

وی توضیح داد: دولت هند که به فزونی نژاد هندوها معتقد است و در این مدت مسلمانان را تحت فشار قرار داده ضربات سختی از چین خورد.

قریشی گفت: عامل اصلی تنش میان دو کشور ساخت جاده ای توسط هند در یک منطقه معین تکلیف نشده است و چین از مدت ها پیش نگرانی خود را بابت ساخت این جاده به هند اعلام نموده بود.

وزیر خارجه پاکستان افزود: این جاده عریض می تواند در حمل و نقل های نظامی مورد استفاده قرار بگیرد و اگر چین نسبت به این مساله غفلت می کرد ممکن بود نتیجه نزاع عکس حالت فعلی باشد.

معاون حزب تحریک انصاف افزود: تا به امروز مرگ 20 نظامی هندی توسط مسئولین این کشور تائید شده و ممکن است این تعداد افزایش پیدا کند.

وی گفت: نزاع راه چاره مسائل منطقه نیست و کشورها می توانند ضمن مصاحبه و با آرامش برای حل مسائل اقدام کنند.

نزاع اجرا شده میان نیروهای هندی و چینی در مرز لداخ اجرا شده که در به منطقه گلگیت بلتستان در پاکستان نزدیک است.

مردم گلگیت بلتستان در سال 1948 ضمن یک قیام خودخواسته از هند جدا شده و خود را به پاکستان ملحق کردند.

در تمام این سال ها ساکنین کشمیر و مناطق شمالی پاکستان و هند منتظر برگزاری همه پرسی از سوی دولت ها هستند.

از آنجا که غالب ساکنین این مناطق مسلمان هستند و احتمال اینکه الحاق به هند را قبول نکنند زیاد است در تمام این سالها دهلی نو مانع برگزاری همه پرسی شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1111

به "واکنش پاکستان به تشدید تنش میان هند و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پاکستان به تشدید تنش میان هند و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید