وجه تشابه دوران دفاع مقدس با شرایط امروز

به گزارش مجله استخدام جدید، در دوران دفاع مقدس لباسی از جنس و طرح جنگ بر اندام کشور پوشانده شد. در آن سال ها رنگ سرخ شهادت برای بسیاری از جوانان رنگ سال و تاریخ هشت سال دفاع مقدس شناخته می شد و حالا با شیوع ویروس کرونا لباس های آبی و سفید پرستاران و کادر درمان رنگ سال شده است.

وجه تشابه دوران دفاع مقدس با شرایط امروز

به گزارش گروه فرهنگی مجله استخدام جدید، تبلیغات در هر عرصه ای که باشد به عنوان مؤلفه ای مهم برای قانع کردن روانی و بینشی آحاد مختلف جوامع شناخته خواهد شد. این موضوع آنقدر پر اهمیت است که فقط به صحنه تلویزیون برای معرفی کالا های بازرگانی محدود نمی گردد، بلکه صحنه نبردِ جبهه و اکنون بیماستان و محیط های درمانی مشهود است.

وقتی دشمن بعثی با تمام امکاناتش به میهن حملهور شد تصور نمی کرد با مقاومت جانانه ملت ایران روبرو گردد؛ مقاومتی که تمام محاسبات صدام و حامیانش را با شکست روبرو کرد. به دنبال این جنگ تعداد بسیاری از پدران و برادران مان پوشاکی با رنگ های خاکی، پلنگی، سبز و دیگر رنگ ها به تن کردند تا با آن ها در فصل هشت ساله نبرد حق علیه باطل با آن در جبهه حاضر شوند.

اکنون در فصلی که رنگ سبز بر تن طبیعت رونمایی شده است. ویروس کرونا درصدد است سلامت جامعه را با مشکل و خطر روبرو کند. اگرچه در نهایت تأسف تعدادی از هموطنان مان در این شرایط جان خود را از دست داده اند، اما پزشکان و پرستارانی که لباس سفید و آبی بر تن دارند برای دفاع از سلامت جامعه به جنگ با ویروس کرونا رفته اند.

یکی از وجوه مشترک این مدافعان سلامت با مدافعان وطن در پشت نویسی لباس شان است. بعضی رزمندگان برای روحیه دادن به همرزمانشان و یادآوری نیت خود از حضور در جبهه پشت این لباس ها که عمدتاً هم خاکی بودند یا در پیشانی بندهای شان، مطالبی می نوشتند.

از جمله این نوشته ها که معمولا هم با خطی خوش از سوی واحد تبلیغات جنگ پشت لباس رزمندگان نوشته می شد می توانیم به: می روم تا انتقام سیلی زهرا (س) بگیرم، تا زنده ایم رزمنده ایم، ما مرد جنگیم و مسافر کربلا، راهیان شهادت، پیروان خمینی (ره) رهروان حسینی (ع)، عاشقان شهادت و رهسپاریم با خمینی (ره) تا شهادت اشاره نمود.

اما در این بین استثنا هایی وجود داشت که با ابتکار عمل بعضی از رزمندگان ممزوج می شد. به عنوان مثال گردان تبلیغات یکی از لشکر ها در پشت لباس رزمنده ای نوشته است: ورود ترکش و خمپاره بدون اجازه خدا ممنوع است.

این روز ها نیز در شبکه های اجتماعی شاهدیم که تعدادی از پرستاران وپزشکان هم پشت لباس خود شعر یا نوشته هایی می نویسند که مضمون آن ها روحیه بخش و امیدوار نماینده است. آن ها با این ابتکار و اقدام خود سلامت روانی را به واسطه نوشتار های خود به ذهن بیمارانشان تزریق می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 خرداد 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 953

به "وجه تشابه دوران دفاع مقدس با شرایط امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجه تشابه دوران دفاع مقدس با شرایط امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید