وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره فوری و مستقیم با ایران هستیم

به گزارش مجله استخدام جدید، تهران (پانا) - ایالات متحده پس از اظهارات حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که برای مذاکره مستقیم با تهران برای نجات توافق هسته ای آماده است. یکی از سخنگوهای دستگاه دیپلماسی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت دیدار مستقیم به ارتباطات موثرتر منجر می شود که برای دستیابی سریع به توافق ضروری است.

وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره فوری و مستقیم با ایران هستیم

به گزارش انتخاب، حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران گفت: اگر در فرایند مذاکرات به مرحله ای برسیم که برای یک توافق خوب با تضمین بالا، باید سطحی از گفت وگو را با آمریکا را داشته باشیم، این موضوع را نادیده نخواهیم گرفت.

از سوی دیگر ایالات متحده پس از این اظهارات تاکید کرد که برای مذاکره مستقیم با تهران برای نجات توافق هسته ای آماده است. یکی از سخنگوهای دستگاه دیپلماسی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: ملاقات مستقیم به ارتباطات موثرتر منجر می شود که برای دستیابی سریع به توافق ضروری است.

وی هشدار داد که با سرعت کنونی پیشرفت های هسته ای ایران، تقریبا زمانی برای دستیابی به توافق باقی نمانده است.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که خبرگزاری فرانسه نامی از او نبرده است تاکید کرد که واشنگتن از همان ابتدا گفته بود که مذاکره مستقیم سازنده ترة است. وی اضافه نمود: ما آماده ایم به طور مستقیم با آن ها ملاقات کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2030

به "وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره فوری و مستقیم با ایران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره فوری و مستقیم با ایران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید