شرایط کرونایی تهران نارنجی است

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران : فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به اینکه از اوایل هفته سوم خرداد به بعد فرآیند کاهش نزولی بیماری کرونا در تهران متوقف شده است گفت: شرایط کرونایی تهران نارنجی است.

شرایط کرونایی تهران نارنجی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، علیرضا زالی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: استان تهران به جز ملارد، شهر قدس و بهارستان که در تقسیم بندی رنگ ها شهرهای زرد تلقی می شوند در شرایط نارنجی واقع شده است.

زالی با بیان اینکه از اوایل هفته سوم خرداد به بعد فرآیند کاهش نزولی بیماری کرونا در تهران متوقف شده است گفت: در هفته چهارم خرداد ماه نسبت به هفته سوم شاهد رشد 3.3 دهم مراجعین سرپایی بودیم که می تواند زنگ خطری جدی برای ما تلقی گردد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بیان داشت: کماکان میزان مراجعین بستری در بیمارستان های استان تهران سیر ثابتی را طی می نماید و در 24 ساعت گذشته 8 هزار و 747 بیمار با تشخیص کرونا به صورت سرپایی به بخش های بهداشت و درمان مراجعه نموده اند.

وی گفت: تعداد جدید بیماران بستری شده در بیمارستان ها 719 بیمار بوده که از این تعداد 162 نفر در بخش های ویژه بستری شده اند که با احتساب این 719 مورد، تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان های استان 4 هزار و 192 بیمار است که یک هزار و 152 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری می باشند.

زالی عنوان داشت: در مقابل 719 بیمار بستری شده 654 بیمار ترخیص شده اند که میزان ترخیصی ها از میزان بستری شده ها کمتر است و رشد 3.3 دهم درصدی را نشان می دهد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: نکته بسیار مهم در مورد استان این است که تهران جز 5 استان برتر از لحاظ سالمندان است و به همین دلیل در هفته سوم و چهارم خردادماه میزان جان باختگان نسبت به مدت مشابه کمتر بوده که تا حدی می توان به اثربخشی واکسن اشاره نمود و درخواست این است که مقادیر مناسب تر و تعداد مکفی واکسن در اختیار تهران قرار بگیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1743

به "شرایط کرونایی تهران نارنجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونایی تهران نارنجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید