پورمختار: کاهش قیمت نفت و تحریم ها می تواند فرصتی برای جهش فراوری باشد

به گزارش مجله استخدام جدید، عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: تضمین امنیت سرمایه گذاری از ضروریات در بحث تحقق شعار سال است و ما برای جهش فراوری نیازمند این تضمین در این بخش هستیم.

پورمختار: کاهش قیمت نفت و تحریم ها می تواند فرصتی برای جهش فراوری باشد

به گزارش گروه سیاسی مجله استخدام جدید، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام جهش فراوری از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: جهش فراوری احتیاج های ما را در بخش های مختلف تأمین می نماید که از مهمترین آن می توان به ایجاد اشتغال اشاره نمود.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر توجه به فراوری و حرکت این بخش وابستگی ما را به درآمد های نفتی کاهش داده و حتی از بین می برد و موجب توسعه صادرات می گردد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: از سوی دیگر با توجه به تحریم های اعمال شده علیه کشورمان و مشکلاتی که ما در بحث واردات داریم، توسعه بخش فراوری و جهش در این بخش ما را از واردات بسیاری از کالا ها بی احتیاج می نماید و همین مسئله یاری زیادی را در حوزه مالی به ما خواهد نمود.

پورمختار اعلام نمود: همانطور که در مواردی اهمیت فراوری ذکر شد، پیشرفت در این بخش می تواند توسعه همه جانبه را برای ما به همراه داشته باشد و ما از مزایای آن بهره مند شویم.

وی ادامه داد: قوه سه گانه با تصمیمات خود باید حمایت های لازم را از بخش فراوری به عمل آورند و به طور مثال دولت باید از کسانی که ایده های نو در این زمینه دارند، اما امکان سرمایه گذاری ندارند حمایت های لازم را به عمل آورد و قوه مقننه نیز انجام امور را با قانونگزاری ها تسهیل کند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس در خاتمه گفت: یکی از مسائل مهم تضمین اهمیت سرمایه گذاری است و یکی از مشکلاتی که ما امروز با آن روبرو هستیم، احساس ناامنی از سوی سرمایه گذاران چه در بخش داخلی و چه در بخش خارجی است و ضروری است تا این امنیت تضمین گردد و قوه قضائیه همانطور که به طور جد با مفاسد برخورد می نماید، در این زمینه هم اقدامات لازم را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 935

به "پورمختار: کاهش قیمت نفت و تحریم ها می تواند فرصتی برای جهش فراوری باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورمختار: کاهش قیمت نفت و تحریم ها می تواند فرصتی برای جهش فراوری باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید