کشتی آزاد قهرمانی دنیا، 3 طلا، 3 نقره و در انتظار دو برنز؛ دورخیز برای سکوی دنیای

به گزارش مجله استخدام جدید، با پیروزی کامران قاسم پور مقابل رقیب روس، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با کسب سه مدال طلا و سه نقره و در انتظار کسب دو مدال برنز دیگر، شانس کسب اسم قهرمانی دنیا را برای خود حفظ کرد.

کشتی آزاد قهرمانی دنیا، 3 طلا، 3 نقره و در انتظار دو برنز؛ دورخیز برای سکوی دنیای

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان که با علیرضا سرلک در 57 کیلوگرم، رحمان عموزاد در 61 کیلو، امیرمحمد یزدانی در 65 کیلو، عرفان الهی در 70 کیلو، یونس امامی در 74 کیلو، محمد نخودی در 79 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو، کامران قاسم پور در 92 کیلو، مجتبی گلیج در 97 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم راهی اسلو شد، درحالیکه در آخرین مسابقات دنیای که در سال 2019 در نورسلطان به انجام رسید روی سکوی تیمی قرار نگرفت و چند ماه بعد از مسابقات به علت مثبت اعلام شدن دوپینگ چند کشتی گیر، امتیاز تیمی ایران از آمریکایی ها بیشتر شده و اسم شد این تیم سوم دنیا شده است.

اکنون تیم ایران با توجه به نتایجی که در سه روز برگزاری مسابقات در نروژ به دست آمده، حتی شانس کسب اسم قهرمانی دنیا را دارد.

این تیم تا به امروز به وسیله حسن یزدانی، امیرحسین زارع و کامران قاسمپور صاحب مدال طلا و 75 امتیاز شده است. با نقره علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی هم 60 امتیاز دیگر به حساب ایران واریز شده و ایران با عرفان الهی و مجتبی گلیج را این شانس را خواهد داشت که به مدال برنز رسیده و روی سکوی اولی یا دومی دنیا قرار بگیرد.

مبارزه های رودرروی کشتی گیران کشورمان و در رقم خوردن اتفاقی بزرگ در اسلو از اهمیت زیادی برخوردار است.

در انتها مسابقات 8 وزن تیم ایران با 141 امتیاز در صدر واقع شده است و تیم های آمریکا و روسیه به ترتیب با 140 و 133 امتیاز در صندلی های دوم و سوم قرار دارند و اگر ایران بتواند در دو وزن به جای مانده دو مدال برنز بگیرد، می تواند اسم قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.

57 کیلوگرم: 1- توماس گیلمان (آمریکا) 2- علیرضا سرلک (ایران) 3- هورست لهر (آلمان) و آریان تسیوترین (بلاروس)

61 کیلوگرم: 1- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) 2- داتون فیکس (آمریکا) 3- آرسن هاروتونیان (ارمنستان) و توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) ... 11- رحمان عموزاد (ایران)

65 کیلوگرم: 1- ژاگیر شاخیف (روسیه) 2- امیرمحمد یزدانی (ایران) 3- تولگا تومور اوچیر (مغولستان) و علیبک عثمان اف (قرقیزستان)

74 کیلوگرم: 1- کایل داک (آمریکا) 2- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) 3- فضلی اریلماز (ترکیه) و تیمور بیژویف (روسیه) ... 8- یونس امامی (ایران)

79 کیلوگرم: 1- جردن باروز (آمریکا) 2- محمد نخودی (ایران) 3- نیکا کنتچادزه (گرجستان) و رادیک والیف (روسیه)

86 کیلوگرم: 1- حسن یزدانی (ایران) 2- دیوید تیلور (آمریکا) 3- آرتور نایفونوف (روسیه) و ابوبکر آباکاروف (آذربایجان)

92 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- ماگومد کوربانوف (روسیه) 3- عثمان نورماگومدوف (آذربایجان) و جی دن کاکس (آمریکا)

125 کیلوگرم: 1- امیرحسین زارع (ایران) 2- گنو پتریاشویلی (گرجستان) 3- طاها آکگول (ترکیه) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1873

به "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، 3 طلا، 3 نقره و در انتظار دو برنز؛ دورخیز برای سکوی دنیای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، 3 طلا، 3 نقره و در انتظار دو برنز؛ دورخیز برای سکوی دنیای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید