3 عامل اصلی ابتلا به کرونا را بشناسیم

به گزارش مجله استخدام جدید، فارس/ علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نشست خبری گفت: در کشور ما موارد ابتلاهای اخیر به دلیل برگزاری مراسمات عروسی و عزا بوده است.

3 عامل اصلی ابتلا به کرونا را بشناسیم

عاون وزیر بهداشت گفت: بیشترین ابتلاها از این مراسم ها بوده است و عامل دوم مسافرت ها هستند و در نهایت مهمانی های خانوادگی و دست جمعی که این موضوع هم مورد غفلت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: رعایت دقیق و نظارت بر پروتکل های بهداشتی اولویت جدید وزارت بهداشت است و همه سازمان ها و ارگان ها و همچنین نظارت مردمی می توان در درست عمل کردن به این موضوع منجر شود.

رئیسی ادامه داد: افرادی که از ابتلای خود به ویروس کرونا مطلع هستند لطفا در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات و جمع ها خوددار یکنند زیرا این نکته برای کنترل ابلتلا افراد به بیماری موثر است.

وی گفت: باید برنامه ریزی کرد تا در کنار زندگی و ادامه کسب و کار رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیریم. زدن ماسک مهم تر از این است که چه نوع ماسکی استفاده می کنیم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت شرح داد: باید سبک زندگی ما به سمت استفاده از ماسک برود.

رئیسی ادامه داد: کشور ما نیاز به بازیافت ماسک و زباله ندارد و بهتر است افراد در منزل ماسک پارچه ای در منزل تولید کنند و اگر قرار است ماسک خریداری کنند از اماکنی که اطمینان وجود دارد ماسک خریداری کنند.

ادامه داد: این موضوع در فروردین ماه که ماسک کم بود هم در کشور ما مشاهده می شد که برخی ماسک ها را بازیافت می کنند اما بازیافت ماسک در کشور ما این موضوع صحت ندارد.

منبع: همگردی
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1167

به "3 عامل اصلی ابتلا به کرونا را بشناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 عامل اصلی ابتلا به کرونا را بشناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید