ببینید ، 1000 فضانورد ساخته شده از لگو به لبه فضا پرواز کردند

به گزارش مجله استخدام جدید، 1000 فضانورد ساخته شده از لگو، با بالون های استراتوسفری به نزدیکی لبه فضا سفر کردند و روی یک سکوی فرود مخصوص که شبیه یک شاتل فضایی کوچک طراحی شده بود، به زمین بازگشتند.

ببینید ، 1000 فضانورد ساخته شده از لگو به لبه فضا پرواز کردند

به گزارش خبرنگاران، فضانوردهای موسوم به لگونات (Legonaut) از فرودگاه کوچکی در اسلواکی برخاستند و در یک وسیله نقلیه فضایی مانند شاتل فضایی بدون سقف که با روش چاپ سه بعدی از مواد کامپوزیت کربنی محکم اما سبک وزن ساخته شده بود، روی زمین فرود آمدند.

توماس روسک (Tomas Rousek)، معمار شرکت اکستند دیزاین (XTEND DESIGN) و سرپرست این پروژه گفت: شاتل از طریق گروهی از معماران و مهندسان فضایی اهل اسلواکی و جمهوری چک ساخته شده است که مشتاق الهام بخشیدن به نسل های آینده برای یادگیری در مورد فضا هستند.

لگونات های کوچک در دسته های حدود 330 نفره در هر پرتاب، با سه بالون استراتوسفری مجزا به پرواز درآمدند. بالون ها لگونات ها را به ارتفاع 34 کیلومتری زمین بردند. سپس، سکوهای فرود با چتر نجات به زمین بازگشتند.

دومینیک ماتوسینسکی (Dominik Matusinsky)، یکی از مدیران شرکت کریتیو گنگ (Kreativ Gang) که لگو را تولید کرده است، گفت: گروه باید مطمئن می شد که در مراحل اولیه فرود سکوی پرتاب، هیچ یک از فضانوردان از شاتل سقوط نکنند.

او افزود: ماندن لگونات ها در شاتل فضایی، یک چالش بزرگ بود. ما می خواستیم لگونات ها مستقیما در معرض فضا قرار بگیرند، نه این که درون چیزی ذخیره شوند اما در مرحله سقوط آزاد و پیش از باز شدن چتر نجات، آنها سرعت تا 300 کیلومتر در ساعت را تجربه کردند. بنابراین، این یک چالش بود.

برای این که بالون ها به راحتی بلند شوند، لازم بود کل سکو و مسافران آن بیش از 2.7 کیلوگرم وزن نداشته باشند. روسک گفت: چالش این بود که شاتل فضایی را تا حد امکان سبک بسازیم. ما در نهایت آن را از فیبر کربن، فولاد ضد زنگ و پلاستیک با روش چاپ سه بعدی ساختیم.

دو دوربین از فضانوردها فیلم برداری کردند که یکی اتاق خدمه را زیر نظر داشت و دیگری به یک بوم متصل بود تا از کل سکو فیلمبرداری کند.

لگونات ها اکنون به عنوان جایزه قرعه کشی در جمهوری چک و اسلواکی، به هر کسی که یک مجموعه لگوی نو را خریداری کند، اهدا می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1402 بروزرسانی: 7 خرداد 1402 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2295

به "ببینید ، 1000 فضانورد ساخته شده از لگو به لبه فضا پرواز کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، 1000 فضانورد ساخته شده از لگو به لبه فضا پرواز کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید