مقالات گردشگری

افزایش نامتعارف کرایه تاکسی های اینترنتی؛ اثرات سرشکن کردن هزینه مسافر چهارم بین سه مسافر

برخی استفاده کنندگان از تاکسی های اینترنتی ادعا دارند آن ها بین 40 تا 100 درصد افزایش قیمت داشته اند.

12 مرداد 1399

خاتمه قرنطینه در اروپا

کشورهای اروپایی پس از هفته ها اجرای قرنطینه کامل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تدریج و با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی محدودیت ها را برای بازگشت به شرایط عادی زندگی شهروندان آسان می نمایند.

4 مرداد 1399

انتقاد چهار نویسنده به انتشار گسترده فایل های قصه گویی در فضای مجازی

هنرآنلاین: در قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان که در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل مشاهده است پس از تعاریف ارائه شده با حقوق پدیدآورنده آشنا می شویم و در ادامه تخلفات و مجازات ها را می شناسیم.

2 مرداد 1399

مصر تا 2 سال دیگر نیز پذیرای گردشگران نیست

بازگشت گردشگران خارجی به مصر حداقل تا 2 سال دیگر محتمل نیست.

22 تیر 1399

خبرنگاران وزیر کار: یک میلیون کارگاه، تسهیلات کرونا می گیرند

تهران - خبرنگاران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون کارگاه ثبت شده با سه میلیون و 200 هزار کارگر مشمول که از شیوع کرونا آسیب دیدند تسهیلات دریافت می نمایند.

22 تیر 1399

چرا کارمندان توییتر خوشبخت ترین کارمندان دنیای فناوری هستند؟!

مدیرعامل توییتر خطاب به کارمندان خود اعلام کرد که آن ها می توانند تا هر زمانی که لازم است از خانه کار کنند و هیچ محدودیت زمانی برای این موضوع وجود ندارد.

20 تیر 1399

گفت وگوی ویدئو کنفرانسی ظریف و همتای قطری

وزرای امور خارجه ایران و قطر امروز به وسیله ویدئو کنفرانس درباره مناسبات دوجانبه، موضوعات منطقه و برگزاری هفتمین نشست کمیسیون مشترک مالی به رایزنی پرداختند.

16 تیر 1399

ماموران فرودگاه گرجستان مانع بازگشت بازیکنان شاهین به ایران

ماموران فرودگاه گرجستان مانع بازگشت بازیکنان شاهین شهرداری بوشهر به ایران شدند.

14 تیر 1399

منتقدان می گویند مرد عنکبوتی 2018 باعث می گردد حس کنید واقعاً مرد عنکبوتی هستید. ولی آیا واقعاً اینطور است؟ ، جعبه ابزار بازی سازان (74)

چند سالی می گردد که کانال یوتیوب جعبه ابزار بازی سازان (Game Makers Toolkit) در ویدئوهایی کوتاه و آموزنده به آنالیز و توصیف جنبه های مختلف بازی های ویدئویی و مفاهیم مربوط به این حوزه می پردازد. من تصمیم گرفتم محتوای این ویدئوها را با کمی تصرف و منطبق کردن آن با...

12 تیر 1399

ایتالیا اتحادیه اروپا را به خروج تهدید کرد

ایسنا نوشت: نخست وزیر ایتالیا از طرح گردشگری پیشنهادی اخیرا اتحادیه اروپا که اجازه به ایجاد به اصطلاح کوریدورهای سبز ویژه میان کشورهای این بلوک می دهد انتقاد و تهدید کرد که این طرح ممکن است منجر به خروج کشورش از اتحادیه اروپا گردد.

11 تیر 1399

سیستم بانکداری کانادا چگونه است؟

کانادا یکی از کشورهایی است که سیستم بانکی پایدار و کارآمدی دارد. این کشور با دسته بندی بانک های مختلف به سه برنامه رسیده که این برنامه ها به سیستم اقتصادی کانادا نظم بخشیده است.

9 تیر 1399

مبلمان شهری چیست؟

شهر مکانی مملو از جمعیت است و باید از تجهیزات و امکاناتی برخوردار باشد که نیاز شهروندان را پاسخ دهد. فضای هر شهر متناسب با فرهنگ مردمی است که در آن زندگی می کنند و هر آنچه که در این فضا به چشم می خورد نماد خواسته ها و نیازهای این افراد است. در حال حاضر با...

7 تیر 1399

راه اندازی سایت فروش مجازی صنایع دستی در یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: سایت یزد استور به صورت رایگان برای فروش مجازی صنایع دستی در اختیار صنعتگران قرار می گیرد.

5 تیر 1399

شروع شدن بخشی از بازسازی کلیسای نوتردام فرانسه

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، شروع شدن بخشی از بازسازی کلیسای نوتردام فرانسه صورت گرفت.

4 تیر 1399

تجربه کمونیستی در مقابله با کرونا ، ایالت کرالا در هند

ایالات کِرالا که توسط حزب کمونیست هند اداره می شود، به لطف خدمات درمانی ـ پزشکی قدرتمند و اطلاع رسانی شفاف به طرز موفقیت آمیزی از پسِ کوویدـ 19 برآمده است.

3 تیر 1399

تصاویری مسحورکننده از مزارع چای در چین!

مزارع چای در چینچای یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است و بعد از آب، دومین نوشیدنی پرمصرف در جهان به حساب می آید. بر طبق افسانه ها و داستان های فولکلور، چای نخستین بار توسط امپراتور چینی به نام شنونگ و در سال 2737 قبل از میلاد کشف شده است! امروزه کشور چین...

29 خرداد 1399

خبرنگاران چهار میلیون مترمکعب حجم سد دامغان را رسوبات تشکیل می دهد

سمنان- خبرنگاران- مدیر دفتر تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای استان سمنان گفت: طبق اعلام نظر کارشناسان، رسوبات موجود در سد شهید شاهچراغی دامغان، چهار میلیون مترمکعب از حجم این سد را به خود اختصاص داده است.

27 خرداد 1399

ورود بیش از 2میلیون گردشگر به آذربایجان غربی در سال 98

معاون جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی آذربایجان غربی از ورود و تردد بیش از 2میلیون جهانگرد داخلی و خارجی به استان در سال 98 اطلاع داد.

26 خرداد 1399

قوانین عجیبی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود

دلایل اخراج از هواپیمارفتارهای خاصی وجود دارند که می تواند شما را به یک مسافر آزار دهنده تبدیل کنند. برای احترام به سایر مسافران و خدمه بهتر است برخی از قوانین ساده را تا زمان بلند شدن هواپیما از زمین رعایت کنید. البته که در برخی موارد مسافران این اقدامات...

24 خرداد 1399

بیش از 250 استارت اپ حوزه آنلاین در پویش کروناپلاس ثبت نام کردند، سلامت آنلاین صدرنشین مشارکت

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی از ثبت نام بیش از 250 استارتاپ حوزه آنلاین در پویش کرونا پلاس اطلاع داد.

18 خرداد 1399
تعداد: (252)