خاک خوردن 4 هزار هواپیمای گرانقیمت در عجیب ترین گورستان جهان ، عکس

به گزارش مجله استخدام جدید، بر اساس آمار موجود چیزی حدود 4 هزار هواپیما در گورستان هواپیمای دیویس مونتن آریزونا بر زمین نشسته و خاک می خورند.

خاک خوردن 4 هزار هواپیمای گرانقیمت در عجیب ترین گورستان جهان ، عکس

به گزارش خبرنگاران ،

این گورستان پس از انتها جنگ جهانی دوم با میزبانی از تعداد زیادی بمب افکن بی 29 سوپرفورترس و هواپیمای داگلاس سی 47 اسکای ترین آغاز به کار کرد.

انتخاب پایگاه هوایی دیویس مونتن در توسان آریزونا برای این گورستان بزرگ چند دلیل مهم داشت. ارتفاع 780 متری از سطح دریا، خاک قلیایی، بارش اندک و هوای خشک باعث می شد که این مکان گزینه ای ایده آل برای نگهداری هواگردها در فضای باز شود و احتمال آسیب دیدن و خوردگی بدنه و قطعات آن ها به حداقل برسد.

در فرایند انبار کردن هواپیماها در این گورستان ابتدا قطعات حساس و طبقه بندی همراه با صندلی اجکت از آن جدا می شود. سپس هواپیما با دقت شسته و خشک می شود. خاکی کردن سیستم سوخت رسانی و پرکردنش با روغنی مخصوص و دوباره خالی کردن روغن مرحله بعدی است که باعث تشکیل لایه محافظ روغنی می شود. در مرحله بعد سطوح حساس هواپیما با مواد گوناگون پوشیده می شود تا مقابل گرد و غبار، نور خورشید و دمای بالا محافظت شوند.

از این گورستان محافظت شده گاهی برای ساخت فیلم های هالیوودی استفاده می شود اما گذر مردم عادی به آن نخواهد افتاد هر چند می توان با سرویس هایی مثل گوگل ارت از آسمان به دیدنی آن نشست.

در گزارش بزرگترین گورستان هواپیمای جهان بیشتر با این گورستان آشنا شوید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 شهریور 1402 بروزرسانی: 30 شهریور 1402 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2338

به "خاک خوردن 4 هزار هواپیمای گرانقیمت در عجیب ترین گورستان جهان ، عکس" امتیاز دهید

2 کاربر به "خاک خوردن 4 هزار هواپیمای گرانقیمت در عجیب ترین گورستان جهان ، عکس" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاک خوردن 4 هزار هواپیمای گرانقیمت در عجیب ترین گورستان جهان ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید