قوانین عجیبی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود

به گزارش مجله استخدام جدید، دلایل اخراج از هواپیما

رفتارهای خاصی وجود دارند که می تواند شما را به یک مسافر آزار دهنده تبدیل کنند. برای احترام به سایر مسافران و خدمه بهتر است برخی از قوانین ساده را تا زمان بلند شدن هواپیما از زمین رعایت کنید. البته که در برخی موارد مسافران این اقدامات را به صورت عمدی انجام نمی دهند اما ممکن است به دلیل موارد بهداشتی و ایمنی از هواپیما اخراج شوند. به همین منظور برای جلوگیری از دلایل اخراج از هواپیما ایرلاین ها و خطوط هوایی قوانینی مانند محدودیت وزن و یا امکان ایجاد محیطی امن برای افرادی که دارای آلرژی شدید هستند را قرار می دهند. در این مطلب می خواهیم چند مورد از دلایل اخراج از هواپیما را توضیح دهیم تا بار دیگر که سوار هواپیما خواهید شد حتما به آن ها دقت کنید پس با خبرنگاران همراه شوید.

قوانین عجیبی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود

بدون کفش سوار نشوید

اگر در یک مهمانی کفش خود را دربیاورید شاید جلوه خوبی نداشته باشد اما برای شما مسئله ای ایجاد نخواهد کرد. در طول پرواز نیز شما با هر کفشی می توانید سوار شوید هرچند بهتر است کفشی راحت را همراه خود داشته باشید تا در صورت شرایط اضطراری که نیاز به حرکت های سریع است از آن استفاده کنید. اما دلیل اصلی اینکه می بایست کفش داشته باشید، بوی پا است. دقت کنید در صورتی که فردی کفش خود را درآورده و بوی پای آن پخش شود سیستم تهویه هوای داخل کابین به مدت حدود 4 ساعت مخلوطی از بوی پا را پخش کرده و فضایی جهنمی ایجاد می شود. این بوی ناخوشایند می تواند یکی از دلایل اخراج از هواپیما باشد.

خم کردن زانوها در بغل

واقعیت این است که به طور کلی زمانی که با هواپیما سفر می کنید، پاها فضای مناسبی ندارند، به خصوص اگر سفر شما در کلاس اقتصادی انجام گیرد. البته که بیشتر ما یاد می گیریم که در طول پروازهای طولانی چگونه بنشینیم تا اینکه بخواهیم کلاس پروازی خود را بالاتر ببریم. هر کدام از مسافران حق دارند تا پشتی صندلی خود را تا میزان مجاز خم کنند اما برخی از مسافران بدخلق با استفاده از ابزرا دفاعی خم کردن زانوها مانع از انجام این کار توسط مسافر ردیف جلو می گردند. در این حالت فرد زانوهای خود را به سینی پشت صندلی جلویی چسبانده و مطمئن می شود که فرد ردیف جلو نخواهد توانست تا رو به عقب بیاید. در سال 2014 زمانی که یک مرد در پرواز از نوارک (Newark) به دنور (Denver) این کار را امتحان کرد باعث شد تا در پرواز زنی که جلوی او نشسته بود اخلال ایجاد کرده و هواپیما به شیکاگو رفت تا مرد را از هواپیما اخراج نماید. برای رزرو بلیط هواپیما به وبسایت مجله استخدام جدید مراجعه کنید.

وارد کردن ابزار موسیقی در داخل هواپیما

به عنوان یک قائده کلی، ورود اشیای بزرگ مانند چوب ماهیگیری یا چوب اسکی به داخل هواپیما معمول نمی باشد. در واقع ورود هر آنچه که شما در طول پرواز به آن نیازی نداشته و یا به طور بالقوه می تواند باعث آسیب شخصی شود به داخل هواپیما ممنوع می باشد. این موضوع برای سازهای موسیقی نیز به دلیل بزرگ بودنشان وجود دارد. اگر شما برای یک مهمانی قصد دارید تا وسایل موسیقی خود را همراه ببرید نگران نباشید. زیرا هر وسیله بزرگی را می توانید در محفظه بار قرار دهید اما آوردن آن به داخل کابین ممکن است دلایل اخراج از هواپیما باشد.

توییت کردن منفی در مورد خطوط هوایی

به نظر می رسد که دیگر ارائه نظرات شما در شبکه های اجتماعی بدون ضرر نبوده و تنها در حد یک سرگرمی نمی باشد. زیرا ممکن است با انجام یک حرکت اشتباه و در این مورد با یک توییت نادرست از پرواز با یکی از خطوط هوایی ممنوع شوید، علی الخصوص اگر نام آن خطوط را لعنت و نفرین نمایید. در ژوئیه 2014 داف واتسون (Duff Watson) با مامور درب خروجی به بحث و مشاجره پرداخت. زمانی که او عبور کرد در توییتر از آن به عنوان بدترین کننده در دنور نام برده و از نام کوچک آن کارمند استفاده کرد. کننده شرکت هوایی توییت را دیده و به واتسون گفت یا آن را حذف کرده و یا او از سوار شدن آن به هواپیما ممانعت خواهد کرد. بنابراین زمانی که قصد سفر با هواپیما را دارید، ارائه نظرات اینچنینی در شبکه های اجتماعی ایده خوبی نخواهد بود.

بوی بسیار تند و تیز

راه رفتن در داخل ترمینال های فرودگاهی ممکن است باعث خستگی هر مسافر و یا عرق کردن آن شود. اما برخی از بوهای شدیدی وجود دارد که ممکن است باعث آزار افراد به خصوص در داخل کابین هواپیما شود. ایرلاین ها انتظار ندارند تا شما بوی گل رز بدهید اما حداقل در روزی که سفر شما می باشد دوش گرفته و یا قبل از سوار شدن هواپیما در محلی استراحت کرده تا بوی بد کمتری پخش شود. یک مسافر آلمانی که بوی عطر و بوی بد او با یکدیگر ترکیب شده بود در پرواز خطوط هوایی بریتیش به سمت هاوایی حضور داشت. مسافران بوی زننده او را گزارش کرده و خدمه پرواز مودبانه به او گفتند که او امروز پرواز نخواهد کرد.

شکایت در مورد گریه بچه ها

همه ما می دانیم زمانی که یک کودک شروع به گریه کردن می کند آرزو می کنیم تا یک دکمه جادویی برای خاموش کردن آن وجود داشت. صدای گریه های بی سرانجام یک کودک برای اغلب افراد ناخوشایند می باشد اما این طبیعی بوده و معمولا نمی توان کمکی به آن ها کرد. این باعث می شود تا برخی از مسافرانی که از این شرایط ناخوشایند هستند پیشنهادی برای رفع آن ارائه کنند. در برخی موارد افراد از اینکه در کنار یک مادر و کودک نشسته اند شکایت می کنند و در صورتی که شکایت خود را ادامه دهند می تواند شامل دلایل اخراج از هواپیما گشته و با پرواز دیگری به جهت خود ادامه دهد. در یکی از پروازهای هواپیمایی دلتا، زمانی که یک زن از مادر و پسر 8 ماهه اش که در واقع سر و صدای زیادی هم نداشتند شکایت کرده و شروع به فریاد و نفرین آن ها نمود. این ها دلایل اخراج از هواپیما برای این زن بود و این واقعه نیز فیلم برداری شد که باعث شد او شغل خود را از دست بدهد.

دارندگان آلرژی به مغزها (آجیل)

برخلاف بسیاری دیگر از دلایل اخراج از هواپیما شاید این مورد دارای استدلالی جدی و موجه باشد. اگرچه که ممکن است ناامید کننده باشد اما کسانی که به مغزها آلرژی دارند می بایست درک کنند که خطوط هوایی سلامت آن ها را در نظر می گیرد و اگر ان ها را از یک پرواز ممنوع کرده اند دیگر در مورد این موضوع تردید نخواهند داشت. حساسیت اصلی که خطوط هوایی به طور منظم با آن برخورد می کنند، مسافرانی هستند که در سطح متوسط یا شدید به آجیل حساسیت دارند. اغلب ورود این مسافران به پرواز ممنوع می شود زیرا معمولا در غذای میان وعده هواپیما آجیل وجود داشته و یا تضمینی نخواهد بود که یکی از مسافران آجیل همراه با خود نداشته باشد. یک مادر عصبانی که آلرژی به آجیل پسرش را تهدید می کرد از هواپیمایی امارات بیرون انداخته شد. خلبان در دفاع از خود گفت که نمی خواهد کسی در پروازش دچار مرگ شود.

اگر بیش از حد چاق باشید

این موضوعی بسیار قابل لمس برای خدمه پرواز می باشد. در موارد خاص ممکن است یک مسافر سنگین وزن امکان پرواز نداشته باشد. هرچند که این موضوع خجالت آور می باشد اما شرکت های هواپیمایی ایمنی مسافران را در اولویت قرار می دهند. این افراد نه تنها نمی توانند به راحتی در هواپیما بنشینند بلکه ممکن است برای مسافران ردیف خود نیز آزار دهنده باشد. بنابراین بیشتر خطوط هوایی تصریح می کنند که تنها افرادی که بتوانند بر روی یک صندلی نشسته و کمربند ایمنی را ببندند می توانند با آن ها سفر کنند. در شرایط خاص برخی از خطوط هوایی مهربانی بیشتری خواهند داشت. در سال 2010 یک زن ریز اندام صندلی خود را به یک نوجوان با وزن بیش از اندازه داد تا او بتواند از هر دو صندلی استفاده کند.

اگر بسیار بیمار به نظر برسید

ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که شما احساس سلامتی کامل نداشته باشید و با وجود تمام تلاش هایی که برای بالا بردن ظرفیت خود دارید، در نهایت خطوط هوایی می تواند تصمیم بگیرد که شما چقدر بیمار هستید و ممکن است به شما اجازه سوار شدن را نداده و این می تواند از دلایل اخراج از هواپیما باشد. برای راحتی خودتان و سایر مسافران بهتر است زمانی که بیمار هستید از مسافرت جلوگیری کنید. برای شما همیشه یک پرواز دیگر وجود خواهد داشت اما شما نمی توانید تضمین کنید که سایر مسافران این بیماری را از شما نخواهند گرفت.

منبع: www.thetravel.com

منبع: الی گشت
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 24 خرداد 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 992

به "قوانین عجیبی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین عجیبی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید