مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید؟

به گزارش مجله استخدام جدید، محققان در پژوهشی جدید دریافتند مواد مصنوعی و شیمیایی موجود در قرص های پیشگیری از بارداری در هورمون های بدن تغییر ایجاد می نماید و باعث می گردد مغز آن دسته از زنان که از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می نمایند به طور چشمگیری کوچک تر از زنان دیگر گردد.

مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید؟

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش مجله استخدام جدید به نقل از تسنیم، براساس نتایج تحقیقات جدید جامعه رادیولوژی آمریکای شمالی استفاده زنان از قرص پیشگیری از بارداری باعث تاثیر در غده هیپوتالاموس مغز می گردد.

محققان در پژوهش جدید خود با تصویرسازی تشدید مغناطیسی (MRI) و آنالیز اندازه غده هیپوتالاموس 50 زن دریافتند مغز آن دسته از زنانی که از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می کردند به طور چشمگیری کوچک تر از زنان دیگر است!

غده هیپوتالاموس بخش مهمی از مغز است که وظیفه تنظیم سطح هورمون ها را برعهده دارد. این غده همچنین در کنترل چرخه خواب، ضربان قلب، وزن بدن و میزان اشتها نقشی اساسی ایفا می نماید.

مایکل لیپتون، تهیه نماینده گزارش نهایی این تحقیق، می گوید: ما دریافتیم بین اندازه ساختار مغز زنانی که قرص ضد باروری استفاده می نمایند و زنانی که از آن استفاده نمی نمایند تفاوت شگرفی وجود دارد.

وی همچنین بیان می نماید: تحقیقات مقدماتی دانشمندان از ارتباط بین استفاده از قرص ضد بارداری و علائم افسردگی حکایت دارد.

پیش تر نیز پژوهشی در سال 2019 منتشر شده بود که از تاثیر قرص های پیشگیری از بارداری بر مغز زنان و آسیب به بخش تصمیم گیری مغز سخن می گفت.

دانشمندان در این تحقیق بعد از انجام مطالعات و عکسبرداری های مکرر از مغز زنان دریافتند مواد مصنوعی و شیمیایی موجود در این قرص ها با ایجاد تغییراتی در هورمون های بدن به تغییر شکل و اندازه مغز منجر می شوند.

با مشاهده مغز 90 زن در این تحقیق، دانشمندان دریافتند زنانی که قرص و دارویی برای جلوگیری از بارداری استفاده نمی کردند، مغزشان بدون تغییر شکل و اختلال بوده است، اما زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کردند به صورت مشهود در شکل مغزشان تغیراتی را داشتند که بارزترین این تغییرات کوچک شدن اندازه بخش تصمیم گیری مغز بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 691

به "مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید