شروع طرح تحول دیجیتال

به گزارش مجله استخدام جدید، تهران (پانا) - مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به شروع طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه می گوید مطابق این برنامه تا سال 1404 همه خطوط فراوری این شرکت رباتیک خواهد شد، بعلاوه از جرثقیل ها و سایر تجهیزات اتوماتیک بهره برداری شده و حتی سامانه های اداری هم به سیستم دیجیتالی ارتقا خواهند یافت.

شروع طرح تحول دیجیتال

به گزارش ایراسین، هادی نباتی نژاد در مورد جهش فراوری در شرکت فولاد مبارکه گفت: پارسال در مجموع 7.4 میلیون تن گندله (رشد 4.8 درصدی نسبت به سال 98)، حدود 8.8 میلیون تن آهن اسفنجی (رشد 12 درصدی) و نزدیک به هشت میلیون تن تختال (رشد 2.8 درصدی) در فولاد مبارکه اصفهان فراوری شد.

مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل شرکت فولاد مبارکه گفت: سال گذشته که مزین به نام جهش فراوری بود شاهد خلق رکوردهای متعددی در حوزه های فراوری، فروش و صادرات و بعلاوه فراوری محصولات تازه در فولاد مبارکه بودیم.

نباتی نژاد ادامه داد: گذر از مرز صادرات 22 میلیون تن محصولات فولادی تخت و ارزآوری بیش از 9 میلیارد دلاری، فروش بیش از 120 میلیون تن محصولات فولادی تخت در بازارهای داخلی و صادراتی و تحویل بیش از 7.7 میلیون تن انواع محصولات در سال جهش فراوری (1399) و ثبت رکوردی تازه از ابتدای زمان بهره برداری، از جمله توفیقات حاصل شده است.

وی بیان داشت: این توفیقات در حالی حاصل شد که موانعی عظیمی همانند کرونا و تحریم ها وجود داشت و مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه هم از سوی آمریکایی ها تحریم شد.

افزایش عمق ساخت داخل محصولات

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان گفت: در موضوع فراوری محصولات هم توجه به توان داخل و بومی سازی بعضی قطعات و تجهیزات در دستور کار نهاده شد، به طوری که برای بیش از یک هزار قطعه برنامه داخلی سازی در نظر گرفته شد که کاهش ارزبری قابل توجهی را در پی داشت.

وی ادامه داد: فراوری تختال با عرض 2 متر مورد استفاده در صنایع کشتی سازی و سایر صنایع، محصول تازهی بود که سال گذشته برای نخستین بار ساخت آن در دستور کار نهاده شد و کشور از این محصول بی احتیاج شد.

مدیریت مصرف آب و ارتقای بهره وری

نباتی نژاد اضافه نمود: در موضوع مصرف آب که چالشی اساسی فراروی این شرکت است، خریداری پساب 9 شهرستان استان اصفهان از سوی فولاد مبارکه در دستور کار نهاده شد و با تصفیه خانه ای که به همین منظور احداث شد، ضمن کاهش مصرف آب، این مشکل هم مدیریت شد.

وی گفت: صرفه جویی 290 درصدی در مصرف آب، دیگر دستاورد فولاد مبارکه در سال های اخیر است به طوری که مصرف 16.6 متر مکعبی در هر تن برای فراوری 2.4 میلیون تن فولاد در سال 73، به 2.9 متر مکعب در هر تن برای فراوری هفت میلیون تن فولاد در سال گذشته تبدیل شد.

این مسوول فولاد مبارکه اظهار داشت: اکنون پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، تا شهر یزد پیشرفت داشته که در ادامه با مشارکت سه شرکت عظیم فولاد مبارکه، ذوب آهن و پالایشگاه اصفهان، انتقال آب به صنایع اصفهان و سایر بخش های کشاورزی و شرب در دستور کار خواهد بود که سهم فولاد مبارکه از این مشارکت 29 درصد است.

پروژه های توسعه ای شرکت

مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل شرکت فولاد مبارکه در ادامه به بعضی پروژه های توسعه ای این شرکت اشاره نمود و گفت: طی افق 1404 و چهار سال پیش رو در مجموع هشت طرح و پروژه توسعه ای ویژه در این مجموعه با اعتبار ارزی 898 میلیون یورو و اعتبار ریالی بیش از 228 هزار میلیارد ریالی اجرایی می گردد که زمینه اشتغال به کار چهار هزار و 660 نفر را به صورت مستقیم و 29 هزار و 300 نفر را به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد نمود.

وی توضیح داد: این طرح ها شامل پروژه نورد گرم 2 شرکت فولاد مبارکه اصفهان (تکمیل زنجیره فراوری تا 7.2 میلیون تن)، فولادسازی و ریخته گری تختال شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری (800 هزار تن تختال)، تکمیل خطوط فراوری الکترود گرافیتی شرکت نوین الکترود اردکان، طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان (فاز نخست)، احداث واحد فولادسازی و ریخته گری بیلت مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک (400 هزار تن بیلت)، افزایش ظرفیت زیرسقف از 1.5 به 2 میلیون تن تختال فولاد هرمزگان نیم میلیون تن تختال) و ساخت کارخانه فراوری ورق عریض شرکت فولاد هرمزگان (1.2 میلیون تن بلیت) است.

این مسوول فولاد مبارکه با بیان اینکه طرح یاد شده به تاسی از فولادسازان عظیم دنیا در حال عملیاتی و اجرایی شدن است، اظهار داشت: در سال 1400 هم 22 پروژه با همین موضوع تعریف شده است.

به گفته وی، با وجود رفت و آمد روزانه بیش از 22 هزار نفر در این شرکت اعم از پرسنل، کارگران، پیمانکاران، مدیران و غیره، کنترل های لازم در موضوع کرونا با قوت از سوی دست اندرکاران امر دنباله گیری می گردد، به طوری که با کمترین اندازه ابتلا از ابتدای پاندمی کرونا روبرو بوده و هیچ فوتی نداشتیم.

نباتی نژاد اضافه نمود: در بخش مسوولیت های اجتماعی سال گذشته بیش از 100 میلیارد تومان از سوی این شرکت در حوزه کرونا هزینه شد، به طوری که از ابتدای پاندمی بیش از 12 هزار تن اکسیژن در کارخانه فراوری شد و به صورت رایگان در اختیار بیمارستان های درمانگر کرونا در اصفهان و شهرهای اطراف نهاده شد؛ به این ترتیب بازار سیاهی که برای این محصول ایجاد شده بود هم شکسته شد.

وی اظهار داشت: علاوه بر آن، هر گونه کمبود تجهیزات و امکانات بیمارستان ها احصا شد و در اختیار آنها نهاده شد.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، توجه به حوزه ورزش را وظیفه دیگر این شرکت در راستای مسوولیت های اجتماعی برشمرد و گفت: در همین پیوند، باشگاه فرهنگی- ورزشی سپاهان با حدود سه هزار نفر ورزشکار در 74 رشته و رده های مختلف سنی مورد حمایت شرکت واقع شده است.

وی بیان داشت: ساخت استادیوم، یاری به خیریه ها، اهدای یک هزار و 600 دستگاه تبلت به دانش آموزان بی بضاعت، مشارکت در ترمیم جاده ها و توجه ویژه به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از جمله دیگر اقدام ها در این راستا است.

نباتی نژاد گفت: از سال 93 تا به امروز بیش از 15 میلیارد تومان از سوی این شرکت برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا شد و فقط در ماه مبارک رمضان سال جاری مبلغ 2 میلیارد و 200 میلیون تومان به این مهم اختصاص یافت که تا به امروز موجب آزادی یک هزار نفر شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1775

به "شروع طرح تحول دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح تحول دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید