آی مک M1 تا 56٪ از آی مک 21.5 اینچ اینتل سریع تر است

به گزارش مجله استخدام جدید، با وجود اینکه آی مک های جدید دارای تراشه اپل M1 در هفته آینده به دست خریداران خواهند رسید، اما تا قبل از رسیدن این آی مک های به دست مشتریان، بنچمارک Geekbench این کامپیوتر های جدید منتشر شده است. این احتمال وجود دارد که این بنچمارک توسط کسانی که در حال آنالیز این دستگاه هستند گرفته شده است.

آی مک M1 تا 56٪ از آی مک 21.5 اینچ اینتل سریع تر است

هیچ تعجبی ندارد که بنچمارک منتشر شده از آی مک M1 مشابه بنچمارکی است که پیش از این از مک بوک پرو، مک بوک ایر و مک مینی مجهز به تراشه اپل M1 منتشر شده است. در نتیجه باید بگوییم که این آی مک جدید توانسته است که امتیاز 1724 را در حالت استفاده از یک هسته پردازشی و امتیاز 7453 را در زمان استفاده از تمامی هسته های پردازشی به دست آورد. این امتیاز ها از دریافت میانگین از سه بنچمارکی که تا به امروز از این آی مک جدید منتشر شده اند، به دست آمده است.

البته باید این نکته را هم بگوییم که این بنچمارک از آی مک 21,1 به دست آمده که در واقع مدل پایه این آی مک جدید است و این آی مک دارای تراشه M1 با CPU هشت هسته ای، GPU هفت هسته ای و دو پورت تاندربولت است.

نگاهی به بنچمارک منتشر شده از این آی مک نشان می دهد که این دستگاه دارای مشخصات سخت افزاری مانند CPU هشت هسته ای با فرکانس کاری پایه 3.2 گیگاهرتز است و نسخه سیستم عامل موجود بر روی آن macOS 11.3 است.

برای مقایسه باید گفت که آی مک 24 اینچی جدید از لحاظ امتیاز های به دست آمده در این بنچمارک به راحتی آی مک 21.5 اینچی مجهز به پردازنده اینتل را پشت سر می گذارد. همان گونه که می دانید اپل آی مک 24 اینچ جدید را جایگزین آی مک 21.5 اینچ مجهز به پردازنده اینتل کرد و باید گفت که آی مک های جدید جایگزین شایسته ای هستند.

نگاهی به بنچمارک منتشر شده از مدل رده بالای آی مک 21.5 اینچی مجهز به پردازنده اینتل نشان می دهد که این آی مک توانسته است که در بنچمارک Geekbench امتیاز 1109 و 6014 را به ترتیب در حالت تک هسته و استفاده از تمامی هسته های پردازشی به دست بیاورد.

با مقایسه این دو بنچمارک می توان گفت که آی مک جدید دارای تراشه M1 در مقایسه با نسل قبلی خود %56 عملکرد بهتری را در حالت تک هسته و %24 قدرت پردازشی بیشتری را در حالت استفاده از تمامی هسته ای پردازشی ارائه می دهد.

مقایسه آی مک 24 اینچ M1 با آی مک های 27 اینچی نشان می دهد که آی مک M1 در حالت تک هسته هم می تواند که آی مک 27 اینچی را شکست دهد اما در زمان استفاده از تمامی هسته های پردازشی تراشه اپل M1 از تراشه نسل دهمی اینتل Comet Lake شکست می خورد. مدل رد ه بالای آی مک 27 اینچ در بنچمارک Geekbench می تواند امتیاز 1247 و 9002 را به ترتیب در حالت تک هسته و استفاده از تمامی هسته ها به دست بیاورد.

در واقع با وجود اینکه آی مک M1 در حالت استفاده از یک هسته پردازشی %38 از آی مک 27 اینچ سریع تر است، اما آی مک 27 اینچ در حالت استفاده از تمامی هسته های پردازشی %25 عملکرد بهتری را نسبت به آی مک با تراشه M1 دارد.

با توجه به این امتیاز های به دست آمده می توان نتیجه گیری کرد که نمی توان آی مک جدید با تراشه M1 را جایگزین مدل 27 اینچ این دستگاه کرد زیرا همان گونه که گفتیم این آی مک جدید در زمان استفاده از تمامی هسته های پردازشی از آی مک 27 اینچ شکست می خورد.

با این وجود می دانیم که اپل در حال کار کردن بر روی تراشه های قدرتمندتر برای مک های قدرتمندتر دسکتاپ است که از لحاظ قدرت پردازشی باید تراشه های قدرتمندی باشند. بدون شک با رسیدن زمان رونمایی از نسل جدید آی مک 27 اینچ اپل از این تراشه جدید در این نسل از آی مک استفاده خواهد نمود.

البته آی مک 24 اینچ جدید با تراشه M1 می تواند که مدل های رده پایین تر آی مک 27 اینچ با تراشه 6 هسته ای اینتل را هم در حالت تک هسته و هم در حالت استفاده از تمامی هسته های پردازشی شکست دهد.

در مراسم رونمایی از آی مک جدید دیدیم که اپل آی مک جدید را با قیمت 1299 دلار برای مدل پایه ای آن عرضه می نماید و کاربران می توانند با پرداخت 1499 دلار مدل دارای واحد گرافیکی 8 هسته ای، دو پورت USB-C بیشتر، پورت اترنت گیگابیتی و رنگ های بیشتر برای انتخاب را تهیه نمایند.

کاربران می توانند که آی مک 24 اینچ را هم اکنون سفارش دهند و این آی مک در ماه ژوئن (خرداد) به دست کاربران خواهد رسید. البته کاربرانی که این آی مک 24 اینچ را پیش خرید نموده اند این دستگاه جدید را به زودی دریافت خواهند کرد. در نهایت با منتشر شدن نقد و آنالیز های این آی مک ما به شکل بهتری با این دستگاه آشنا خواهیم شد.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1698

به "آی مک M1 تا 56٪ از آی مک 21.5 اینچ اینتل سریع تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آی مک M1 تا 56٪ از آی مک 21.5 اینچ اینتل سریع تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید