احتمال 18 تیمی شدن 4 لیگ برتر فوتبال اروپا

به گزارش مجله استخدام جدید، یک منبع خبری در ایتالیا از احتمال کاهش تعداد تیم های چهار لیگ عظیم فوتبال اروپا برای کاهش فشار تقویم بازی ها روی تیم ها اطلاع داد.

احتمال 18 تیمی شدن 4 لیگ برتر فوتبال اروپا

به گزارش خبرنگاران، نشریه رپوبلیکای ایتالیا مدعی شده است که چهار لیگ برتر فوتبال اروپا شامل؛ سری A، لالیگا، لیگ برتر انگلیس و لوشامپیونه احتمالاً در آینده با 18 تیم برگزار خواهند شد تا فشار ناشی از افزایش تعداد بازی های آنها در رقابت های اروپایی، خنثی گردد.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اخیراً طرح افزایش تعداد تیم های لیگ قهرمانان اروپا برای فصل 25- 2024 را تصویب نموده که به موجب آن 100 بازی به تقویم فعلی این مسابقات که همین الان هم بسیار فشرده است، اضافه می گردد.

به همین دلیل لیگ های اروپا در فکر خنثی کردن این فشار مضاعف روی تیم های خود هستند و به همین منظور هم کاهش تعداد تیم های شان به 18 تیم را به عنوان یک گزینه در دست آنالیز دارند.

به همین دلیل، نشریه رپوبلیکا نوشته است که باشگاه های سری A روز سه شنبه هفته آینده در شهر میلان جلسه ای را بدون حضور پائولو دال پینو رئیس سازمان لیگ ایتالیا و لوئیجی دسیرو مدیراجرایی این سازمان تشکیل خواهند داد تا در این مورد تصمیم گیری نمایند. البته محور اصلی این جلسه تبعات شکست خوردن پروژه سوپرلیگ اروپاست.

در حال حاضر از پنج لیگ برتر فوتبال اروپا تنها بوندس لیگا 18 تیمی برگزار می گردد و چهار لیگ دیگر 20 تیمی هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1705

به "احتمال 18 تیمی شدن 4 لیگ برتر فوتبال اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال 18 تیمی شدن 4 لیگ برتر فوتبال اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید