از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟

به گزارش مجله استخدام جدید، رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: طبق روال سنوات قبل بخش خصوصی اقدام به دپو نموده است که با این وجود کمبودی در عرضه میوه شب یلدا نداریم.

از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اسداله کارگر گفت: طبق سنوات گذشته در چند قلم کالا همانند گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی بدلیل جابه جایی فصلی نوسان داشتیم.

به گفته او، سال جاری گوجه فرنگی نسبت به سال های قبل به سبب جایگزینی گوجه فرنگی بوته رس به جای دوره شهری زودتر به ثبات رسید.

کارگر قیمت کنونی هرکیلو گوجه فرنگی را 5 تا 7 هزار تومان، پیاز زرد 8 تا 13 هزارتومان، پیاز قرمز 10 تا 15 هزارتومان، پیاز شیری 8 تا 14 هزار تومان و سیب زمینی 10 تا 14 هزار تومان خاطرنشان کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: از بهار سال جاری بازار میوه بدلیل عدم آفت زدگی و شرایط مساعد فراوری خوب بود به طوریکه حتی در نوبرانه ها هم مسئله ای در عرضه نداشتیم.

او قیمت هرکیلو انار ساوه را 8 تا 25 هزارتومان، انار شیراز 15 تا 35 هزارتومان، خرمالو 15 تا 35 هزارتومان، نارنگی 10 تا 25 هزار تومان، پرتقال تامسون شمال 6 تا 15 هزارتومان پرتقال ناول جنوب 20 تا 30 هزار تومان و هندوانه 3 تا 7 هزار تومان خاطرنشان کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: طبق روال سنوات گذشته، بخش خصوصی برای شب یلدا اقدام به ذخیره سازی نموده است که با این وجود کمبودی در عرضه نخواهیم داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آذر 1401 بروزرسانی: 18 آذر 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2219

به "از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید