از برندگان مسابقه عصر جدید چه خبر؟

به گزارش مجله استخدام جدید، اگر می خواهید بدانید که داستان جوایز چند صد میلیونی و وعده های داده شده عصر جدید به کجا رسیده و از وضعیت قهرمان های مسابقه عصر جدید باخبر شوید این گزارش را بخوانید.

از برندگان مسابقه عصر جدید چه خبر؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، بعد از برنامه پر اشک و آه ماه عسل که البته سال ها بود دیدن آن وقت افطار عادت خیلی از تلویزیون بین ها شده بود، احسان علیخانی مدتی پیش در قالب تازه ای پا به این قاب جادویی گذاشت. اواخر بهمن سال گذشته بود که عصر جدید وارد میدان شد و بدون تعارف توانست نگاه های زیادی را به خود جلب کند؛ چرا؟ چون تا آن موقع این شکل از برنامه استعدادیابی را در تلویزیون ندیده بودیم.

البته که قبل تر هم نه تن ها در کشور های دیگر بلکه در همین ایران و صدا و سیمای خودمان هم اتفاقاتی در این زمینه افتاده بود، اما عصر جدید با تنوعی که به دلیل نبود محدودیت سنی، استعداد، جنسیت و. داشت، توانست جای خود را بین مردم بیشتر باز کند. با پیشروی این برنامه و بالا دریافت رقابت ها، همان طور که از تعداد شرکت نمایندگان کاسته می شد مخاطبان هم با حساسیت بیشتری آن را دنبال می کردند و منتظر بودند تا ببینند بالاخره برنده نهایی چه کسی است؟ این ماجرا ادامه داشت تا تعداد نهایی به همان پنج نفری که دیگر خیلی ها می شناسندشان رسید و یک نفر از آن ها با رای مردمی اول شد. بله؛ تا به این جای ماجرا که تکرار مکررات بود، اما از این ها که بگذریم مثل خیلی از مسابقات با پرونده باز برگزیدگان و جوایزی که به آن ها تعلق گرفته، روبه رو می شویم. اگر شما هم کنجکاو شده اید که داستان جوایز چند صد میلیونی و وعده های داده شده عصر جدید به کجا رسیده، ادامه این گزارش را بخوانید.

آنچه گذشت

بعد از انتشار خبر ساخت عصر جدید، کار های تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای جذب استعداد ها هم آغاز شد. ابتدا هر کس که مایل بود، ویدئویی حداکثر پنج دقیقه ای را برای برنامه می فرستاد. بعد از گزینش از روی فیلم ها هم نوبت به مرحله مقدماتی رسید. در این مرحله که در 26 قسمت روی آنتن رفت، حدود 60 نفر با رای داوران یک پله بالاتر رفتند.

در ادامه بخش دیگری از برنامه در 15 قسمت پخش شد. در هر قسمت چهار نفر یا گروه اجرا کردند. از بین آن ها داوران دو نفر را برای رأی گیری مردمی نامزد کردند و مردم پس از هر اجرا 24 ساعت فرصت داشتند با رأیشان یکی از آن دو را برای صعود به مرحله بعد انتخاب نمایند.

بعد از این ها هم که نوبت به مرحله نیمه نهایی رسید و در هر کدام از پنج قسمت این بخش سه شرکت نماینده با یکدیگر رقابت کردند و یک نفر از هر قسمت با آرای مردمی به فینال عصرجدید صعود کرد تا این که فقط پنج نفر باقی ماندند؛ فاطمه عبادی، محمد زارع، پارسا خائف، سعید فتحی روشن و دختران نینجا. در آخر هم قرار شد تا به هر کدام از آن ها به همان ترتیب مبلغ 500، 200، 100، 75 و 50 میلیون تومان تحت عنوان اعتبار تخصصی تعلق بگیرد.

اما اعتبار تخصصی چیست؟ به گفته عوامل برنامه این مبلغ در قالب اعتبارنامه ای به برنده داده می گردد که طبق آن، او باید به اتفاقی که صحبتش را نموده بود عمل کند. مثلا تهیه لوازم لازم برای کارش یا تأسیس یک آکادمی و مواردی از این دست.

دختر شنی

نفر اول این رقابت ها، فاطمه عبادی بود، هنرمندی که با شن نقاشی می کرد و آخر سر هم توانست باحدود شش میلیون و 544 هزار و 964 رأی صدرنشین این مسابقه گردد و جایزه 500 میلیون تومانی برنامه را به خودش اختصاص دهد.

عبادی قرار بود در یکی از برنامه های تلویزیونی اجرا داشته باشد، اتفاقی که در 40 قسمت از برنامه چلچراغ رخ داد. او در هر قسمت به عنوان تصویرگر برنامه در تیتراژ و بخش هایی که وجود داشت، حضور پیدا کرد و با شن هایش راوی قصه هایی شد که تلخی آن هنوز قلبمان را می سوزاند.

اما به جایزه 500 میلیونی می رسیم. طبق آخرین اطلاعاتی که در اختیار ما نهاده شد، عبادی یک قسط از جایزه اش را گرفته، او طبق قراری که گذاشته با این مبلغ قرار است تا محلی در بندر ماهشهر را به آکادمیی بزرگ تبدیل کند و بعد هم برای آموزش کسانی که به رشته هنر های گرافیکی و نقاشی علاقه دارند، آنجا را به وسایلی که ضروری است مجهز کند.

عبادی متولد اول مرداد 1368 در ماهشهر و فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک است. او فعالیت خود را با نقاشی روی بوم آغاز کرد و حالا نقاشی روی سفال، نقاشی پرتره و نقاشی با خاک نیز انجام می دهد. می توان گفت: استعداد او زیر نظر امجد حلبی نژاد، استاد نقاشی و رئیس انجمن هنر های تجسمی بندر امام پرورش یافت و بعد هم با تحصیلات آکادمیک در رشته گرافیک به طراحی های مینیاتوری و دیواره نگاری مشغول شد.

فینالیست 20 ساله

محمد زارع که با حرکات نمایشی و پرخطرش معروف شد، نفر دوم این مسابقه بود. او متولد شیراز است و در کنار اجراها، شخصیت خاصش هم به شهرتش افزود.

زارع قرار بود در پشت صحنه جزو عوامل فراوری عصر جدید گردد و داوری بخشی که مربوط به او می گردد را به عهده بگیرد، به گفته گروه، زمینه لازم برای این همکاری ها رخ داده و تا یکی دو ماه آینده که برنامه پخش گردد، شما هم شاهد آن خواهید بود.

در بخش اقتصادی هم از 200 میلیون تومان اعتبار، یک قسط به او پرداخت شده و زارع قرار است با آن محلی را برای تمریناتش تجهیز و برای خودش وسایلی با کیفیت را که لازم دارد تهیه کند. چرا می گوییم با کیفیت؟ چون بخشی از این تجهیزات را قبل تر خودش دستی می ساخت و به همین دلیل چندان کیفیت بالایی نداشتند. همچنین در کنار خرید این وسایل قرار است اگر او مایل بود با مبلغ باقی مانده، محلی را برای آموزش کسانی که این رشته ورزشی را دوست دارند، فراهم کند.

محمد زارع مدت هاست در کانکسی که خریده به تنهایی و دور از خانواده اش زندگی می نماید. او که مدرسه را هم رها نموده است، درباره زندگی اش می گوید: من دوست نداشتم به مدرسه بروم، چون چیزی را که به دردم بخورد به من یاد نمی داد البته سعی کردم در مدرسه بمانم مثلا این که کلاس تدوینگری رفتم و هنرستان ثبت نام کردم، اما فایده ای برایم نداشت.

با همه این ها باید دید در فصل دوم عصر جدید محمد چه برنامه ای دارد؟

دختران نینجا

و، اما آخرین گروه از فینالیست های برنامه، دختران نینجا هستند که رتبه پنجم را به دست آوردند. گروهی منحصر به فرد که حرکات نمایشی و نظم و برنامه ریزی شان، خاصشان نموده بود. تیم نینجوتسو البرز نام کامل این گروه به مربیگری فریبا فرجی پور است.

بعد از عصر جدید قرار بود دختران نینجا در شبکه ورزش حاضر شوند و در برنامه ای علاوه بر اجرا های نمایشی، بخشی با عنوان آموزش داشته باشند. طبق آخرین صحبت هایی که داشتیم، ساخت این برنامه تصویب شده و در همین هفته جلسه نهایی برگزار می گردد و بعد هم ضبط را آغاز می نمایند. گروه مربوط هم مشغول پیگیری ماجرا هستند تا به زودی دختران نینجا را بیشتر ببینیم. کوشش آن ها این است که

از 17 ربیع این جریان شکل بگیرد، اما با نوساناتی که در حوزه فراوری و پخش وجود دارد، نمی گردد زمان قطعی برای آن معین کرد.

در بخش اقتصادی ماجرا هم 50 میلیون تومان به این گروه تعلق گرفت. این مبلغ قرار است صرف خرید وسایل جدید، مرغوب و باکیفیت گردد چرا که خیلی از لوازم آن ها دست ساز های معمولی بودند که به ارتقا احتیاج داشتند. علاوه بر این ها تیم عصر جدید پیگیر باشگاهی است که شهرداری کرج قولش را داده بود تا در اختیار این گروه و دیگر هنرجویان بگذارند، جریانی که ادامه دارد و باید دید نتیجه آن چه می گردد.

آقای خواننده

سومین استعداد معروف عصر جدید، پارسا خائف بود. او با 14 سال سن به تازگی برنده جایزه یازدهمین جشنواره بین المللی موسیقی موغام کشور های اسلامی شد.

خائف طبق صحبت هایی که در عصر جدید شد، قرار بود تیتراژ یک برنامه تلویزیونی را بخواند، این اتفاق در برنامه میدون شبکه سه افتاد و امروز تیتراژ این برنامه با صدای او پخش می گردد.

اما از بخش اصلی ماجرا و جایزه نقدی که دریافت کرد چه خبر؟ او با صد میلیون تومانی که برنده شد، این روز ها مشغول انجام کار های اولیه آلبوم موسیقی است که دوست داشت به آن برسد. به گفته عوامل برنامه شعر، موزیسین، گروه، نوازنده و تنظیم نماینده در حال تدارک اتفاقات لازم برای شکل دادن به اولین آلبوم موسیقی او هستند.

پارسا خائف متولد 27 اردیبهشت 1384 در اردبیل است. او که فعالیت خود را با حضور در کلاس های آواز آغاز کرد، ابتدا با دستگاه های موسیقی و سپس آواشناسی آشنا شد و حالا خواننده سبک سنتی است.

پارسا از دهه هشتادی هایی است که از کودکی به موسیقی و خوانندگی علاقه مند بود و صدای رسا و بلند او هم باعث شد از همان زمان سری به این حوزه بزند. او زیر نظر استادان موسیقی در اردبیل دوره های موسیقی را گذراند و بعد هم با حضور در عصر جدید توانست بیش از سه میلیون رأی مردمی را به خود اختصاص دهد.

شعبده باز روانکاو

سعید فتحی روشن چهارمین فینالیست عصر جدید است. او که این روز ها به عنوان کریس انجل ایرانی شناخته می گردد، بعد از کوشش ها و حضور های کوتاهش در تلویزیون بالاخره در این برنامه دیده و شناخته شد.

او در سال 1390 به عادل فردوسی پور پیشنهاد داد یکی از بازی های لیگ فوتبال را چند هفته قبل انتخاب کند تا او دقیقا تعداد گل ها، کرنر، اوت و خطا ها را با تمام جزئیات پیش بینی کند. او چندبار این پیشنهاد را تکرار کرد، اما به شهرتی که این روز ها دارد، نرسید.

فتحی روشن قرار بود یک برنامه صبحگاهی را اجرا کند، اما بعد از تماس با او، به گفته عوامل این برنامه، آن را قبول نکرد و در ادامه مشغول پیش فراوری برنامه دیگری شد. با این حال گروه به وعده ای که داده شده بود عمل کردند و این خواست او بود تا کار اجرایی نگردد.

آقای شعبده باز با 75 میلیون تومانی که دریافت کرد، قرار شد تا یکسری از وسایل کارش را که در ایران در زمینه شعبده و منتال وجود ندارد، تهیه کند؛ وسایلی که خیلی تخصصی در خارج از کشور ساخته می گردد. همچنین در ادامه قرار شد اگر بگردد این لوازم را در ایران فراوری کند تا کسانی که دوست دارند هم آن ها را خریداری نمایند و یاد بگیرند.

او روی آنتن به شوخی گفته بود که اگر جایزه ای بگیرم، می خواهم با آن زن بگیرم و گروه عصر جدید هم امروز می گویند که یا باید زن بگیری یا به فراوری و آموزش مشغول شوی! در ادامه هم با قولی که او داد، قرار شد تا در مرحله بعد عصر جدید از یک نفر منتالیست حمایت کند و به جهت بار اقتصادی که وجود دارد به آن شرکت نماینده یاری کند تا به مراحل بالاتر برسد.

سعید فتحی روشن متولد 15 آذر 1359 در تهران و دوره دیده رشته شعبده در سوئد و آلمان است. در سال 1391 وقتی 32 ساله بود با مجوز رسمی توانست اولین مجموعه آموزشی به نام این مرد جادویی نیست را به بازار عرضه و بعد از مدتی مجموعه ای به نام 13+1 آموزش شعبده در رشته منتال (ذهن خوانی) را منتشر کرد. اولین اجرای زنده او در تلویزیون هم در نوروز 91 رخ داد؛ و بقیه...

به جز این پنج فینالیست، قول های دیگری هم به شرکت نمایندگان مراحل قبل داده شده بود. یکی از آن ها ساسان پرکان، نوجوان 16 ساله چابهاری است که ژیمناستیک کار می نماید. به او وعده حامی اقتصادی برای ادامه فعالیت هایش داده شده بود، اتفاقی که گویا اجرایی شده است.

علی بهبودی فر، یکی دیگر از چهره های عصر جدید است که با توپ حرکات نمایشی انجام می دهد. او در عصر جدید با چرخاندن توپ روی مسواک توانست رکورد گینس را 30 ثانیه جابه جا کند. به این جوان هم از طرف برنامه نزدیک به 60 میلیون تومان برای ازدواج و ثبت رکوردش اختصاص پیدا کرد.

آرمان امیدی، خواننده نوجوان مسجدسلیمانی هم بعد از اجرایی که داشت، قرار شد مقدمات انتشار آلبومی برایش شکل بگیرد، وعده ای که کماکان در دست اجراست. همچنین اقداماتی هم برای گروه پسران پارکور که از کهگیلویه و بویراحمد آمده بودند، برای تأسیس باشگاه صورت گرفت.

منبع: روزنامه جام جم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 504

به "از برندگان مسابقه عصر جدید چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از برندگان مسابقه عصر جدید چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید