تاکید سلاجقه برایجاد درآمد پایدار در صندوق ملی محیط زیست

به گزارش مجله استخدام جدید، رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد درآمد پایدار را امری لازم بیان کرد و بر ضرورت اجرای این امر تاکید کرد.

تاکید سلاجقه برایجاد درآمد پایدار در صندوق ملی محیط زیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران علی سلاجقه به همراه اصغر دانشیان - معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس - و هیات همراه روز گذشته در بازدید از صندوق ملی محیط زیست و دیدار و گفتگو با اعضای هیئت مدیره، ایجاد درآمد پایدار را امری ضروری اعلام کرد و بر ضرورت اجرای این موضوع تاکید کرد.

وی در ادامه به موضوع اقتصادیات های محیط زیستی اشاره کرد و گفت: همه نسبت به ارتقای محیط زیست و احیای آن موظف هستیم و هر کس به هر اندازه ای که از این بستر استفاده می کند باید مشارکت در ارتقای آن داشته باشند. از این رو شرکت ها و سازمان ها موظف به پرداخت اقتصادیات هستند تا محیط زیستی سالم به آیندگان تحویل دهیم.

سلاجقه کنوانسیون ها و مشارکت صندوق در این امر را مهم دانست و گفت: حمایت از این کنوانسیون های بین المللی می تواند حضور و مشارکت صندوق را در عرصه بین المللی فراهم کند.

وی ضمن تاکید مجدد بر آموزش و تعامل با بستر فرهنگسازی گفت: صندوق همواره باید در این امر با برنامه ریزی های خوب نقش سازنده ای در ارتقای فرهنگ و آموزش محیط زیست داشته باشد و در تمام مقاطع آموزشی با مشارکت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و رسانه ها اعم از صدا و سیما، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و سمن ها و سایر نهاد های دلسوز محیط زیست همکاری شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تاکید بر بحث تجهیز مراکز پایش آب و خاک و هوا در سطح کشور گفت: این بخش هم برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که می توانیم اطلاعات و داده های آماری خوبی داشته باشیم و می تواند نقش بسزایی در تهیه و تدوین برنامه های مختلف ایفا کند.

وی با تاکید بر انسجام بین سازمان حفاظت محیط زیست با سایر ارگان ها اظهارکرد: این انسجام و همکاری با سایر ارگان ها به عنوان یک اصل در سازمان مطرح است و می تواند نقش مهمی در جامعه بشری داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این نشست مسعود شهسواری - رئیس هیات مدیره صندوق ملی محیط زیست - به ارائه گزارشی از عملکرد این صندوق و هدف ازتشکیل آن پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این صندوق هیچ ردیف بودجه ای از دولت دریافت نمی کند، خاطر نشان کرد: این صندوق یک موسسه عمومی غیردولتی است که منابع مورد نیاز خود را از طریق کمک های بخش های دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی تامین می کند، از این رو این کمک ها کاملا در چارچوب اساسنامه و قانون است.

شهسواری با اشاره به این که صندوق محیط زیست به صورت بالقوه علاوه بر پتانسیل برنامه های مشارکتی با موسسات اعتباری، شرکت های بیمه، دانشگاه ها، صندوق های محیط زیستی و شرکت های دانش بنیان ظرفیت های متعددی را برای تاسیس موسسات اعتباری و بیمه و شرکت دارد، گفت: تحقق این امر با برنامه ریزی های اجرا شده در حال تحقق است.

رئیس هیات مدیره صندوق ملی محیط زیست به اهمیت استفاده از طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی، فنی و محیط زیستی هستند، اشاره و اظهارکرد: سعی داریم با استفاده از توان علمی و شرکت در پروژه های درآمدزای زیست محیطی و مشارکت شرکت های دانش بنیان حضوری فعال داشته باشیم و شاهد درآمدزایی هم در این حوزه باشیم.

وی در ادامه به تشریح برخی از اقدامات و دستاورد های صندوق ملی محیط زیست در چند سال اخیر پرداخت و گفت: صندوق ملی محیط زیست از هیچ کمکی برای بهبود عملکرد سازمان دریغ نکرده است.

در ادامه این جلسه امیرارسلان مهاجری طهرانی - مدیرعامل و عضو هیات مدیره صندوق محیط زیست - به ارائه گزارشی تفصیلی از عملکرد و اقدامات صندوق پرداخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1894

به "تاکید سلاجقه برایجاد درآمد پایدار در صندوق ملی محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید سلاجقه برایجاد درآمد پایدار در صندوق ملی محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید