تجربه بانجی جامپینگ از ارتفاع 225 متری در چین

به گزارش مجله استخدام جدید، بلندترین بانجی جامپینگ دنیا در ماکائو بود، اما چینی ها این بار رکورد خودشان را دوباره جابجا کردند و بلندترین بانجی جامپینگ دنیا را در منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون احداث کردند.

تجربه بانجی جامپینگ از ارتفاع 225 متری در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

اگر هوادار پرش از ارتفاع هستید یا حس می کنید که زندگی خودتان را می توانید به یک طناب ببندید و چند صد متر به پایین از بلندی، بپرید، سفر خارجی بعدی خودتان را به مقصد چین برنامه ریزی کنید. به تازگی جاذبه گردشگری ورزشی جدیدی که درواقع بلندترین بانجی جامپینگ جهان است، در منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون (Zhangjiajie Grand Canyon)، استان هونان (Hunan) چین راه اندازی شده است. اگر فراموش نموده اید که بانجی جامپینگ چیست، کافی است پرش از یک ارتفاع بلند به همراه طناب محافظ را به یاد آورید.

منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون چین، سابقاً به داشتن اولین پل شیشه ای روی دره سرسبز این منطقه مشهور بود، اما هم اکنون مرکز پرش از ارتفاع 225 متری، 22 متر از آخرین رکورد جهانی ثبت شده به نام بانجی جامپینگ برج ماکائو بلندتر است و مشهورتر هم خواهد شد.

استفانی شیلدز، قهرمان پرش از ارتفاع بانجی، یکی از شش ورزشکاری است که توسط دولت چین برای تست کردن و آزمایش این جاذبه گردشگری ورزشی به این منطقه دعوت شده اند. او در مصاحبه تلویزیونی خودش پس از پرش از ارتفاع 225 متری، درحالی که نفس نفس می زد و از شدت هیجان نمی توانست صحبت کند، در اندک کلماتی این سایت پرش از ارتفاع را این گونه توصیف کرد :

یکی از بلندترین پرش هایی بود که تا به تجربه اش نموده ام. به خودم می بالم که توانستم از جمله اولین کسانی باشم که افتخار پرش از بلندترین بانجی جهان را به دست آوردم.

مسئولان چینی، گویا دوست دارند آدرنالین خون گردشگرانی که به منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون چین می آیند را به حداکثر برسانند. بر اساس گفته های آنان، دو جاذبه گردشگری دیگر، تاب معلق بر فراز دره و زیپ لاین نیز به زودی در این قسمت بهره برداری خواهد شد. زمان دقیقی برای بازگشایی این دو قسمت اعلام نشده است، اما مسلما چینی ها پس از کسب مجوزهای ایمنی لازم، برای جذب گردشگران بیشتر، سریع تر آن ها را آماده استفاده خواهند کرد.

شرکت بانجی چین (Bungy China) بانی ساخت مرکز بانجی جامپینگ در این منطقه، دارای دو رکورد گینس است که یکی مربوط به احداث مرکز بانجی جامپینگ فضای باز در عرض کمتر از 24 ساعت و دیگری پل شیشه ای در همین منطقه است. این پل طولانی ترین پل معلق گردشگری جهان تا قبل از ساخته شدن پل معلق هونگیانگ (Hongyagu) در هبی (Hebei) چین بود.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 476

به "تجربه بانجی جامپینگ از ارتفاع 225 متری در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه بانجی جامپینگ از ارتفاع 225 متری در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید